Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coronagevallen in Nieuw-Zeeland gelinkt aan uitbraak Australië

Coronagevallen in Nieuw-Zeeland gelinkt aan uitbraak Australië

WELLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De zeven nieuwe coronagevallen in Nieuw-Zeeland, die het land sinds dinsdag weer in een strenge nationale lockdown hebben doen belanden, houden verband met de recorduitbraak in buurland Australië. Dat blijkt uit onderzoek naar de genetische code van het virus. Dinsdag gingen in Nieuw-Zeeland alle scholen, winkels en bedrijven dicht, met uitzondering van supermarkten, apotheken en medische centra.

De Australische deelstaat New South Wales telde woensdag een recordaantal van 633 lokale besmettingen, ondanks de strikte lockdown die onder meer in de stad Sydney sinds eind juni van kracht is. Nieuw-Zeeland stelde woensdag op zijn beurt zes nieuwe gevallen vast, na dinsdag te zijn opgeschrikt door één besmetting. Die infectie was het eerste vastgestelde coronageval in het land sinds eind februari. Het gaat om de extra besmettelijke Delta-variant.

Australië, met 25 miljoen inwoners, en Nieuw-Zeeland, met een populatie van 5 miljoen mensen, boekten lang veel succes in hun strijd tegen het coronavirus. Zij deden dit vooral via een uiterst streng grensbeleid. Zo houdt Australië al sinds maart vorig jaar zijn grenzen hermetisch gesloten, afgezien van een paar uitzonderingen. En alleen huiswaarts kerende Nieuw-Zeelanders mogen Nieuw-Zeeland in. Zij moeten na aankomst bovendien verplicht 14 dagen in quarantaine in een hotel. Tot de dinsdag ingevoerde lockdown, die zeker tot zaterdag van kracht blijft, was Nieuw-Zeeland echter juist een van de weinige landen ter wereld waar nauwelijks binnenlandse coronamaatregelen golden.

Maar de huidige besmettingen vormen een risico. Want in Nieuw-Zeeland is tot op heden slechts 17 procent van de bevolking gevaccineerd. Ook in Australië is tot nu toe slechts 27 procent van de Australiërs ouder dan 16 jaar volledig gevaccineerd. Ongeveer de helft van de volwassen bevolking heeft er ten minste één prik gehad. In Nieuw-Zeeland tot nu toe slechts 26 mensen aan het coronavirus overleden, in Australië 960 mensen.

Meer uit Buitenland

Dodental ebola in Congo gestegen tot meer dan 1300

KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.

2 uur geleden
Nog eens 55.000 evacuaties door brand nabij Bordeaux

BORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.

4 uur geleden
Politie: ook mensen gestoken bij Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.

4 uur geleden
Dode en meerdere gewonden na incident tijdens Pride in Berlijn

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.

6 uur geleden
Gewonden na incident in Berlijn, Pride stopgezet

BERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.

7 uur geleden
Zelensky: Rusland wil inzet 30.000 extra militairen Noord-Korea

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.

7 uur geleden
Partij Brazilië kiest zoon veroordeelde Bolsonaro als kandidaat

SAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.

9 uur geleden