
Consument betaalt door corona minder vaak met contant geld
AMSTERDAM (ANP) - Consumenten betalen minder vaak met cash en vaker contactloos in Nederland sinds de uitbraak van het coronavirus. Dat meldt De Nederlandsche Bank op basis van data.
Contant afrekenen bereikte half april een dieptepunt, toen nog maar 13 procent van de betalingen met cash werd voldaan. Eind juni was dat percentage naar 23 gestegen. Voor de uitbraak van het coronavirus werd 30 procent van de betalingen gedaan met biljetten en muntgeld.
Maatregelen van banken hebben contactloos betalen makkelijker gemaakt. Zo hebben Nederlandse banken de limieten voor contactloos betalen verhoogd waardoor consumenten minder vaak hun pincode hoeven in te toetsen.
Begin maart daalde ook het aantal betalingen en de waarde van die betalingen fors. In april begonnen consumenten toch weer meer uit te geven. Dit herstel was zo sterk dat in mei de totale waarde van de betalingen van consumenten aan de kassa en in webwinkels weer op hetzelfde niveau lag als in dezelfde maand vorig jaar. In juni lag die totale waarde van de betalingen zelfs 15 procent hoger.
Meer uit Financieel
MONTREAL (ANP/AFP) - Stewards en stewardessen van de Canadese luchtvaartmaatschappij Air Canada zijn in staking gegaan naar aanleiding van een geschil over hun loon. Het gaat om 10.000 werknemers die volgens de vakbond Canadian Union of Public Employees (CUPE) hogere lonen willen en ook betaling voor werk buiten de cabine, zoals bij het in- of uitchecken van passagiers. De staking duurt naar verwachting 72 uur.
11 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil zijn natuurvergunning terug zolang het hoger beroep loopt tegen een vonnis uit juni, waarin een rechter een streep zette door die vergunning. Na die uitspraak hoefde Schiphol het vliegverkeer niet direct te staken. Maar de luchthaven durft handhavingsverzoeken en juridische procedures, die grote impact kunnen hebben, op de langere termijn niet uit te sluiten.
58 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd gesloten. Beleggers hielden de ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska in de gaten. Ze hopen dat het overleg de weg kan vrijmaken voor een deal over de oorlog die Rusland met Oekraïne voert.
10 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het World Economic Forum (WEF) heeft geen bewijs gevonden van structureel wangedrag door oprichter Klaus Schwab. Ook zijn vrouw Hilde Schwab heeft zich niet schuldig gemaakt aan wangedrag. Dit concludeert de raad van toezicht van de organisatie achter de jaarlijkse topbijeenkomsten in Davos na "uitgebreid" onderzoek.
12 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI wil in de toekomst biljoenen, oftewel duizenden miljarden, uitgeven aan infrastructuur voor de ontwikkeling en het laten draaien van AI-diensten. Dit heeft topman Sam Altman gezegd. Het concern achter chatbot ChatGPT zou alleen nog een manier moeten vinden om aan het geld te komen.
12 uur geledenDEURNE (ANP) - De in moeilijkheden verkerende bussenfabrikant Ebusco heeft de omzet in de eerste jaarhelft fors zien afnemen. Wel is het de onderneming uit Deurne gelukt om het nettoverlies te verkleinen.
12 uur geledenHOFFMAN ESTATES (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - De Amerikaanse sieradenketen Claire's verkeert in financiële problemen. Het bedrijf heeft al faillissement aangevraagd in België en in onder meer de VS, het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk is uitstel van betaling aangevraagd. Ook in Nederland lijkt de situatie onzeker.
14 uur geleden