
Concert Muziekvereniging Arnemuiden in het teken van de bevrijding
ARNEMUIDEN - Muziekvereniging Arnemuiden geeft zaterdag haar jaarconcert in de Gereformeerde Kerk in het dorp. Thema is 75 jaar bevrijding.
De muziekvereniging heeft een nieuwe dirigent: Lucas van Waeyenberge. Hij heeft de muzikanten uit Arnemuiden sinds enkele maanden onder zich.
Componist
De Belg Van Waeyenberge is een bekende naam in de muziekwereld. Hij is dirigent in binnen- en buitenland van orkesten en koren, een steunpilaar van de Vlaamse Muziekorganisatie, die muzikanten uit België ondersteunt, maar ook een begenadigd componist.
In Zeeland werkte hij eerder samen met de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen in Vlissingen, koor Te Quiero en staat hij nog voor het koor Scharretjoe in Vlissingen.
Componist
Zaterdag staan op het programma muziekstukken die iets te maken hebben met de Tweede Wereldoorlog of de bevrijding. De vereniging brengt stukken van componist Jacob de Haan ten gehore, muziek van Frank Bernaerts uit oorlogsfilms en arrangementen van Willy Hautvast. De muziek wordt ondersteund door filmbeelden over de oorlog en bevrijding.
Het concert begint om 19.30 uur. De kerk is open vanaf 19.00 uur. De toegang is gratis. Meer informatie is te vinden op http://mva-arnemuiden.nl.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Donderdagmorgen (18 september) is het weer tijd voor het maandelijkse koffie-uurtje in de bibliotheek in Middelburg voor mensen met Parkinson en hun naasten.
5 minuten geledenKOUDEKERKE - Bewoners en vertegenwoordigers van woningcorporatie Zeeuwland en de gemeente Veere vierden vorige week woensdag de opening van zestien appartementen en een ontmoetingsruimte aan de Kerkstraat in Koudekerke. Bewoners maakten samen met wethouder De Visser de naam van het gebouw bekend: Residence Coudekerke.
4 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - De Provincie Zeeland stopt met het bestrijden van nesten van de Aziatische hoornaar. 'Het budget voor 2025 raakt uitgeput, terwijl het aantal meldingen dit jaar explosief is gestegen', laat Zeeland weten.
5 uur geledenZEELAND - Het is vandaag de derde dinsdag van september: Prinsjesdag. In Den Haag leest koning Willem-Alexander de troonrede voor in de in de Koninklijke Schouwburg, traditiegetrouw in aanwezigheid van de Staten-Generaal en genodigden.
8 uur geledenMIDDELBURG - Op landgoed Ter Hooge in Middelburg, het decor van haar podcast Mina & Mevrouw, gaat Maartje Duin zondag (21 september) om 11.00 uur in gesprek met luisteraars.
20 uur geledenARNEMUIDEN - Haar kont - ja, zo heet dat nu eenmaal - stroomlijnen was een gevecht, maar Axel Wijnmaalen en Lukas Zandbergen kregen het zwoegend voor elkaar. De studenten hebben hun doorzettingsvermogen bewezen, want hun idee om als afstudeerproject een hoogaars te bouwen, zette de school op zijn kop. "We moesten haar kleiner maken, want de balken pasten niet door de deuren het lokaal in", vertellen de twee. Dankzij hun vakmanschap en vindingrijkheid - in hun eigen woorden 'koppig' - zijn ze met hun Zeeduivel geslaagd aan het Hout- en Meubileringscollege Rotterdam. Zaterdag ging ze feestelijk te water bij historische scheepswerf Meerman in Arnemuiden.
23 uur geledenMIDDELBURG- Het KNMI heeft voor maandagmiddag code geel afgekondigd voor de zuidwestelijke kustgebieden. Er kunnen daar dan zware windstoten voorkomen. Er zijn windstoten mogelijk van 80 km/uur. Ze komen uit een zuidwestelijke richting.
1 dag geleden