Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Computerfabrikant Dell stijgt op voorzichtig Wall Street

Computerfabrikant Dell stijgt op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - Computerfabrikant Dell is dinsdag op de beurs in New York gestegen in de openingsminuten. Het bedrijf heeft zijn verwachtingen over de winst en omzet in de komende twee jaar fors verhoogd, omdat de vraag naar AI-producten waarschijnlijk sterk toeneemt. Beleggers op Wall Street bleven over het algemeen voorzichtig, nu de sluiting van de federale overheid in de VS al bijna een week duurt door het uitblijven van een begrotingsakkoord tussen Republikeinen en Democraten.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,3 procent hoger op 46.827 punten. De S&P 500 steeg 0,2 procent naar 6754 punten. Techbeurs Nasdaq klom 0,2 procent tot 22.976 punten.

Dell steeg ruim 5 procent. Het tempo waarin de verkopen stijgen, zal verdubbelen, voorspelde de computerfabrikant.

Shutdown

De Amerikaanse president Donald Trump lijkt deze week iets bereidwilliger om weer te onderhandelen over een einde aan de overheidssluiting, ook wel shutdown genoemd. Het is echter niet duidelijk of dit ook voor een doorbraak gaat zorgen.

De onzekerheid op de aandelenbeurzen neemt daarmee toe, na de opmars tot recordhoogtes van de bekendste graadmeters op Wall Street. Daarbij speelt ook mee dat belangrijke cijfers van de Amerikaanse overheid over de arbeidsmarkt niet zijn gepubliceerd door de shutdown.

Olie

Goud, vaak een veilige haven voor beleggers in onzekere tijden, blijft verder stijgen en is op weg naar een prijs van meer dan 4000 dollar per troy ounce (31,1 gram). Ook de dollar won terrein. De euro stond 0,4 procent lager ten opzichte van de Amerikaanse munt en was 1,1665 dollar waard.

Olie werd iets goedkoper. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,2 procent in prijs tot 61,59 dollar per vat. Brentolie zakte 0,3 procent in prijs tot 65,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

53 minuten geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

2 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

4 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

5 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

5 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

6 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

7 uur geleden