Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Commerciële vluchten welkom in Kabul, na toestemming Defensie

Commerciële vluchten welkom in Kabul, na toestemming Defensie

KABUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Commerciële luchtvaartmaatschappijen kunnen weer naar de internationale luchthaven van Kabul vliegen, maar moeten daarvoor wel eerst toestemming van het Amerikaanse ministerie van Defensie krijgen. Het luchtruim was de afgelopen dagen alleen toegankelijk voor militaire toestellen, maar de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA geeft lijnvluchten weer een kans om in Afghanistan te landen.

De FAA roept Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen die geen toestemming van het ministerie van Defensie hebben echter op het luchtruim boven Afghanistan volledig te mijden. Er zijn namelijk nauwelijks luchtverkeersleiders actief en het Afghaanse luchtruim wordt dus niet meer gecontroleerd. Daarnaast leiden "de activiteiten van militanten en extremisten" tot gevaarlijke situaties, meldt de FAA.

United Airlines, een van de weinige Amerikaanse vervoerders die normaliter over het gebied vliegt, had maandag al aangekondigd niet meer over Afghanistan te vliegen. Ook KLM mijdt het luchtruim boven Afghanistan voorlopig omdat het te gevaarlijk is.

Een woordvoerder van het Witte Huis vertelde dat er woensdag door Amerikaanse militairen zo'n 1800 mensen uit Afghanistan geëvacueerd zijn. In totaal hebben de Verenigde Staten bijna 6000 mensen in Kabul opgehaald. Het is niet duidelijk of het Amerikaanse leger daadwerkelijk commerciële luchtvaartmaatschappijen gaat inzetten bij de evacuaties.

Meer uit Buitenland

Costa belt met Iraanse president, roept op aanvallen te staken

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van EU-leiders António Costa heeft Iran opgeroepen zijn "onaanvaardbare aanvallen op landen in de regio" te staken. Op X schrijft het EU-kopstuk dat hij met president Masoud Pezeshkian heeft gebeld en heeft gevraagd om de-escalatie en terughoudendheid.

25 minuten geleden
Trump boos op Frankrijk om weigeren vliegtuigen voor Israël

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos op Frankrijk, omdat dat land volgens hem heeft geweigerd om vliegtuigen met militaire voorraden voor Israël door het luchtruim te laten vliegen. "Frankrijk is heel onbehulpzaam geweest", schrijft Trump op Truth Social. "De Verenigde Staten zullen dit onthouden!"

35 minuten geleden
Israël claimt ook na oorlog controle over Zuid-Libanon

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal ook na het huidige conflict in het Midden-Oosten een deel van Zuid-Libanon blijven bezetten. Dat zegt minister van Defensie Israel Katz in een videoverklaring. Daarin spreekt Katz van het behouden van een "veilige zone", een term die het land ook gebruikt om de bezetting van delen van de Syrische Golanhoogten te verdedigen. Die "defensieve linie" moet komen te liggen bij de Litani-rivier, tot waar Israël eerder oprukte.

1 uur geleden
Tientallen sterren eisen sluiting van ICE-detentiecentrum

LOS ANGELES (ANP) - Madonna, Pedro Pascal, Jane Fonda, Ben Stiller, John Legend en tientallen andere sterren hebben een brief ondertekend waarin wordt opgeroepen tot het sluiten van een detentiecentrum voor immigranten in Dilley, in de Amerikaanse staat Texas. Ook Javier Bardem, Keke Palmer, Susan Sarandon, Mark Ruffalo, Brittney Griner en America Ferrera behoren tot de ondertekenaars, meldt The Hollywood Reporter.

1 uur geleden
Onderzoeksmedia komen met geluidsopname Szijjártó en Lavrov

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó werkte samen met Rusland om oligarchen van Europese sanctielijsten te krijgen. Dat blijkt uit onderzoek van het Letse onderzoeksplatform The Insider en onder meer het Poolse Frontstory. Ook zou het gaan om bedrijven en banken.

3 uur geleden
AzG: Soedanese RSF zet seksueel geweld in als wapen in Darfur

NAIROBI (ANP) - De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) zetten seksueel geweld in als wapen in Darfur. Dat meldt de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG) in een rapport over de situatie in de Soedanese regio.

3 uur geleden
Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

8 uur geleden