Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Coca-Cola en Netflix trekken de aandacht op Wall Street

Coca-Cola en Netflix trekken de aandacht op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Grote bedrijven als Coca-Cola en Netflix trokken woensdag door kwartaalberichten de aandacht op de beurzen in New York. Coca-Cola gooide daarbij hoge ogen met een sterker dan verwacht herstel uit de coronacrisis. De resultaten van Netflix konden op minder enthousiasme rekenen. De trits aan kwartaalcijfers van grote bedrijven die beleggers moesten verwerken, zorgde er ook voor dat de zorgen over de Delta-variant van het coronavirus weer wat naar de achtergrond verdwenen.

Coca-Cola kreeg er ruim 1 procent aan beurswaarde bij. Dankzij vaccinatiecampagnes en de versoepeling van lockdownregels verkocht het frisdrankconcern weer meer buitenshuis, bijvoorbeeld in de horeca of bij evenementen. Coca-Cola verhoogde ook de verwachtingen voor heel het jaar.

Ook het Amerikaanse telecomconcern Verizon kijkt positiever naar de rest van het jaar. De winst zal hoger uitvallen dan eerder verwacht, zo meldde het bedrijf, nu het weer meer mobiele abonnementen afsluit doordat klanten worden gelokt met snellere 5G-diensten. Beleggers beloonden de resultaten met bijna 1 procent koerswinst.

Meer abonnees

Streamingdienst Netflix kreeg er in het tweede kwartaal meer abonnees bij dan verwacht. Maar de vooruitzichten voor het lopende kwartaal vielen tegen, waardoor beleggers het aandeel dik 3 procent lager zetten. Harley-Davidson leverde op zijn beurt ruim 7 procent in, ondanks gestegen verkoopcijfers van motorfietsen. Vliegmaatschappij United Airlines (plus 3,8 procent) liet in zijn kwartaalupdate weten dat de ticketverkoop sneller aantrekt dan in eerste instantie gedacht. Dat betekent dat het bedrijf vanaf het derde kwartaal een winst voor belastingen zal boeken.

Net als in Europa eindigden de belangrijkste beursgraadmeters in de Verenigde Staten met duidelijke winsten. De Dow-Jonesindex sloot 0,8 procent hoger op 34.798,00 punten. De brede S&P 500 ging ook met 0,8 procent vooruit, tot 4358,69 punten, terwijl technologiebeurs Nasdaq 0,9 procent steeg naar 14.631,95 punten. Daarbij zaten ook de olieprijzen weer duidelijk in de lift, na een prijsafname eerder deze week. En de koers van de bitcoin, die eerder onder de 30.000 dollar was gezakt, toonde eveneens herstel. De euro was rond de slotbel in New York 1,1799 dollar waard.

Farmaceut Johnson & Johnson (plus 0,6 procent) kwam eveneens met cijfers. Ook was de vaccinproducent in het nieuws vanwege een voorstel om de Amerikaanse opiatencrisis te schikken. Opiaten zijn zware pijnstillers. Samen met drie andere bedrijven wil Johnson & Johnson 26 miljard dollar neertellen om een einde te maken aan claims van een reeks Amerikaanse staten en lagere overheden over de verslavende medicijnen. Of het voorstel genoeg zal zijn om tot uitbetaling te komen is nog de vraag. Veel lokale overheden zullen daarvoor met het voorstel in moeten stemmen en sommige partijen hebben al aangegeven dat niet te willen doen.

Meer uit Financieel

Anthropic wil snel AI-modellen van niveau Mythos breed uitbrengen

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.

14 minuten geleden
Europese Commissie akkoord met grote zuivelsamensmelting

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.

2 uur geleden
Ferrari herstelt op beurs dankzij interesse voor elektrisch model

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.

3 uur geleden
IATA: wereldwijd minder vliegpassagiers door oorlog Midden-Oosten

GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.

4 uur geleden
Klanten bij de Bijenkorf geven dik 8 procent minder uit

AMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.

5 uur geleden
Snowflake fors hoger op Wall Street na cijfers en Amazon-deal

NEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.

5 uur geleden
Consumentenbond kritisch op prijsverhogingen KPN en Ziggo

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.

5 uur geleden