Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CNV: werkgevers houden thuiswerkers via software in de gaten

CNV: werkgevers houden thuiswerkers via software in de gaten

UTRECHT (ANP) - Bij ruim een op de tien thuiswerkers controleert hun baas met software of zij wel aan het werk zijn. Dat constateert vakbond CNV op basis van een peiling onder 1200 mensen die vanwege de coronapandemie vanuit huis werken.

Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin zou dit betekenen dat omgerekend ruim een half miljoen werkenden in Nederland op deze manier in de gaten wordt gehouden door hun werkgever. Hij wijst erop dit eigenlijk niet zomaar kan. "Juridisch gezien mag dit alleen in uitzonderlijke gevallen, bijvoorbeeld als er een ernstig vermoeden van misbruik is." Ook noemt hij de monitoring onnodig en ineffectief. "Dit werkt vaak averechts en draagt veelal niet bij aan meer productiviteit."

De vakbond stelt dat werkgevers in plaats hiervan beter kunnen investeren in het welbevinden van hun thuiswerkende personeel. Volgens het onderzoek zouden veel thuiswerkers zich momenteel eenzamer voelen dan voorheen. Een deel van de ondervraagden gaf zelfs aan tegen een burn-out aan te zitten. Anderen zeiden dat de sfeer tussen collega’s is verslechterd.

CNV riep eerder al op tot een psychisch noodhulpfonds bij het kabinet, om vertrouwenspersonen, leidinggevenden en hr-managers bij te scholen in de nieuwe problematiek rondom thuiswerken. "Het kabinet heeft hiertoe een eerste handreiking gedaan en 5 miljoen euro ter beschikking gesteld. Maar dit verdere voorstel is nog niet concreet uitgewerkt. Wij roepen het kabinet op om hier snel werk van te maken", aldus Fortuin.

Meer uit Financieel

Miljardairsfamilie Porsche-Piëch gaat in defensie investeren

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - De miljardairsfamilie Porsche-Piëch, grootaandeelhouder van Porsche en Volkswagen, gaat een fonds oprichten om te investeren in de defensie-industrie. Daarmee hoopt de familie te profiteren van de fors hogere Europese militaire uitgaven.

10 minuten geleden
FNV wil dat luchtvaart en Rijk werksituatie Schiphol verbeteren

SCHIPHOL (ANP) - FNV wil dat het werk op de luchthaven Schiphol eerlijker, gezonder en veiliger wordt. De vakbond roept Schiphol, het Rijk en luchtvaartbedrijven op om medewerkers te beschermen tegen uitlaatgassen van vliegtuigen, hogere lonen te betalen en strenge veiligheidseisen te stellen.

54 minuten geleden
IEA voorspelt fors lagere olieprijs in 2026 door overaanbod

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) verwacht dat de olieprijs volgend jaar stevig daalt door een overaanbod en een afnemende vraag. "De recentste cijfers wijzen op een zwakke vraag in de belangrijkste economieën. Doordat het consumentenvertrouwen nog altijd laag is, lijkt een scherpe opleving voorlopig onwaarschijnlijk", staat in een rapport.

1 uur geleden
Musk verliest rechtszaak over afwijzing OpenAI's intimidatieclaim

OAKLAND (ANP/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk moet zich in de rechtbank verantwoorden voor zijn aanvallen op OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT. Een Amerikaanse districtsrechter heeft het verzoek van de rijkste man ter wereld om de beschuldigingen van OpenAI tegen hem te verwerpen, afgewezen.

1 uur geleden
Winst E.ON groeit, omzet Nederland onder druk door zonnig weer

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft meer winst geboekt in het afgelopen halfjaar. In Nederland stond de verkoop van het energieconcern in de afgelopen maanden echter onder druk door het bovengemiddeld zonnige weer.

2 uur geleden
Dochterbedrijven schoenenmerk Van Lier failliet verklaard

BREDA (ANP) - Veel dochterondernemingen van schoenenmerk Van Lier zijn failliet verklaard, meldt de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Eerder werd al bekend dat het bedrijf het financieel zwaar had.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium onderuit op Damrak na uitstel resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Avantium ging woensdag ruim 10 procent onderuit op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker heeft een voorlopig financieringsakkoord bereikt met zijn banken en staatsinvesteringsfonds Invest-NL. De afspraken zijn gemaakt op voorwaarde dat de aandelenuitgifte die het bedrijf in september wil lanceren, succesvol is. Details over die uitgifte worden in september in een prospectus bekendgemaakt. De halfjaarcijfers die voor woensdag op het programma stonden, worden dan ook vrijgegeven.

3 uur geleden