Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijven omlaag op Damrak na resultaten Nvidia

Chipbedrijven omlaag op Damrak na resultaten Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML en ASMI gingen donderdag omlaag op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de resultaten van Nvidia. De Amerikaanse verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) wist in de afgelopen kwartalen de hooggespannen marktverwachtingen steeds ruimschoots te overtreffen en kwam opnieuw met sterke cijfers. De omzetvooruitzichten voor het huidige kwartaal lijken echter niet helemaal aan de hoge verwachtingen te voldoen en het aandeel lijkt later op de dag in New York lager te gaan openen.

De licht teleurstellende vooruitzichten suggereren dat het enthousiasme rond AI op de beurzen de realiteit mogelijk voorbijschiet. Nvidia-beleggers dreven de aandelen dit jaar al met zo'n 200 procent op, waardoor het 's werelds meest waardevolle bedrijf werd. Maar de chipfabrikant heeft moeite om aan de grote vraag naar zijn producten te voldoen. De omzetgroei in het derde kwartaal viel dan ook een stuk lager uit dan in de voorgaande kwartalen.

De AEX-index op het Damrak noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 858,12 punten. ASMI en ASML verloren tot 1 procent. Branchegenoot Besi hield het verlies beperkt tot 0,3 procent. De MidKap daalde 0,3 procent tot 856,93 punten. De beurzen in Frankfurt en Londen stegen tot 0,3 procent. Parijs zakte 0,1 procent.

Heineken

Naast de chipbedrijven stonden bierbrouwer Heineken en muziekgroep UMG in de staartgroep van de AEX, met minnen van 0,8 procent. Dsm-firmenich verloor 0,3 procent. Het voedings- en gezondheidsbedrijf heeft het resterende belang in de Franse geur- en smaakfabrikant Robertet Group verkocht. Dataleverancier RELX en olie- en gasconcern Shell gingen aan kop, met plussen tot 0,9 procent.

Envipco kwam nog met cijfers. De maker van recyclingmachines zag de omzet in het derde kwartaal stijgen. De omzetgroei viel wel lager uit dan in de eerste helft van het jaar. Het aandeel zakte 6,8 procent.

Novartis

In Zürich won Novartis 0,5 procent. De Zwitserse farmaceut houdt een beleggersdag in Londen en verhoogde de omzetverwachting voor de komende jaren. In Londen kelderde JD Sports 10 procent na een winstwaarschuwing van de Britse sportketen.

De euro was 1,0536 dollar waard, tegen 1,0520 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1 procent tot 69,45 dollar. Brentolie werd 0,9 procent duurder op 73,48 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amerikaanse beurzen dalen opnieuw door oplopende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten gingen donderdag verder omlaag, na de zware verliezen de voorgaande dag. De verkoopgolf werd aangejaagd door oplopende olieprijzen als gevolg van de escalatie in het Midden-Oosten, terwijl beleggers vrezen voor een langdurige oorlog.

39 minuten geleden
Meer bezoeken aan de energievergelijker van de Consumentenbond

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond ziet een toename van het aantal bezoeken aan webpagina's over energiecontracten en -kosten en de pagina waarop consumenten de kosten van verschillende energieleveranciers kunnen vergelijken. Van die laatste waren de bezoekcijfers ruim 70 procent hoger in de eerste helft van maart ten opzichte van de laatste helft van februari. Ook bellen meer mensen de klantenservice van de bond met vragen en zorgen over de stijgende energieprijzen.

51 minuten geleden
KLM schrapt vluchten Dubai, Riyad en Dammam tot en met 17 mei

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt tot en met 17 mei niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam, vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. "Wij blijven de situatie evalueren en houden nauw contact met de relevante autoriteiten", aldus de Nederlandse luchtvaartmaatschappij in een verklaring.

1 uur geleden
ECB verlaagt groeiverwachting eurozone, handhaaft rente

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verlaagt de groeiverwachting voor de economie van de eurozone vanwege de onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. De centrale bank in Frankfurt rekent voor dit jaar nu op een groei met 0,9 procent. In december werd nog een plus van 1,2 procent voorspeld. Voor 2027 rekent de ECB nu op een groei met 1,3 procent. Dat was eerder nog 1,4 procent.

1 uur geleden
FNV hoeft niet te betalen voor verzet ledenparlement bij rechter

AMSTERDAM (ANP) - FNV hoeft de kosten van het voormalige ledenparlement van de vakbond voor de cassatie tegen een eerdere beslissing over de hervorming van de vakbond niet te betalen. Dat heeft de ondernemingskamer bepaald, meldt het gerechtshof in Amsterdam donderdag.

1 uur geleden
Britse centrale bank 'klaar om in te grijpen' tegen hoge inflatie

LONDEN (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zal de Britse inflatie op de korte termijn opjagen, waarschuwt de centrale bank van het Verenigd Koninkrijk. Beleidsmakers van de Bank of England (BoE) hielden donderdag de rente gelijk op 3,75 procent, maar staan "klaar om in te grijpen" als dat nodig is om de gemiddelde prijsstijging terug te dringen tot 2 procent.

2 uur geleden
Luchtvaart waarschuwt voor duurdere tickets door brandstofprijzen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Grote Europese luchtvaartmaatschappijen waarschuwen dat ze de hogere brandstofprijzen zullen moeten doorberekenen aan passagiers. Door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de olietankers die hierdoor vastzitten in de Perzische Golf, is de kerosineprijs in rap tempo gestegen. Kerosine komt voor een groot deel uit deze regio.

2 uur geleden