Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese groep hackt informatiegevoelige Amerikaanse netwerken

Chinese groep hackt informatiegevoelige Amerikaanse netwerken

NEW YORK (ANP) - Een cyberaanval uitgevoerd door hackers met banden met de Chinese regering is doorgedrongen tot een wijd netwerk van Amerikaanse breedbandaanbieders. Mogelijk hebben ze ook toegang gekregen tot systemen van de overheid met verzoeken tot afluisteren. Dat schrijft The Wall Street Journal.

De hackers hebben wellicht maandenlang toegang gehad tot het netwerk dat wordt gebruikt voor wettige verzoeken voor toegang tot communicatiedata, volgens mensen die in deze sector werkzaam zijn. Dat kan duiden op een groot nationaal veiligheidsrisico.

Breedbandaanbieders Verizon, AT&T en Lumen Technologies behoren tot de bedrijven waarvan netwerken werden gehackt. De hackersgroep wordt aangeduid met de naam Salt Typhoon.

Onderzoek

De hack werd de afgelopen weken ontdekt. Nog steeds wordt onderzoek gedaan naar de impact en de gevolgen van de aanval.

Volgens een insider neemt de Amerikaanse regering de kwestie hoog op. Chinese hackers worden er ook van verdacht geprobeerd te hebben toegang te krijgen tot waterzuiveringsinstallaties, elektriciteitscentrales en vliegvelden in de Verenigde Staten.

Meer uit Buitenland

Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

7 minuten geleden
Hooggerechtshof herstelt Republikeinse kieskaart in Missouri niet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.

2 uur geleden
Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

6 uur geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

8 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

8 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

8 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

9 uur geleden