Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China wil gebruik geweld bij inname Taiwan nooit uitsluiten

China wil gebruik geweld bij inname Taiwan nooit uitsluiten

BEIJING (ANP/AFP) - China gaat het gebruik van geweld bij de toekomstige inname van Taiwan nooit uitsluiten, stelt het ministerie van Defensie. De uitspraak volgt na een dag van militaire oefeningen rondom het eiland.

De Chinese regering beschouwt Taiwan, dat een zelfstandig bestuur heeft, als een afvallige provincie die ooit weer bij de rest van het land zal horen. Het ministerie van Defensie zei dat Beijing "oprecht streeft naar een vreedzame hereniging", maar nooit zal beloven geweld uit te sluiten en geen ruimte biedt voor de "onafhankelijkheid van Taiwan". De acties van het Chinese leger "worden opgevoerd bij elke provocatie van 'Taiwanese onafhankelijkheid' totdat de kwestie-Taiwan volledig is opgelost", aldus Defensie.

Taiwan wordt sinds 1949 onafhankelijk van de regering in Beijing bestuurd. Chinese nationalisten vestigden zich daar nadat ze de burgeroorlog van de communisten hadden verloren. Taiwan wordt door slechts een klein aantal landen erkend.

Meer uit Buitenland

Senaat VS stemt voor beëindigen van Trumps tarieven voor Brazilië

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat, waar de Republikeinen in de meerderheid zijn, heeft gestemd voor het ongedaan maken van de heffingen van president Donald Trump tegen Brazilië. Dat deed de kamer door een wetsvoorstel aan te nemen dat een einde maakt aan de noodtoestand die Trump in juli uitriep als vergelding voor de vervolging door Brazilië van voormalig president Jair Bolsonaro voor een vermeende staatsgreep.

11 minuten geleden
Palestijnen melden tientallen doden in Gaza na bevel Netanyahu

GAZA-STAD (ANP) - Israëlische vliegtuigen hebben luchtaanvallen uitgevoerd in de Gazastrook nadat Israël de Palestijnse beweging Hamas beschuldigde van een aanval op militairen. Volgens de Burgerbescherming in Gaza zijn bij de Israëlische aanvallen zeker 26 Palestijnen omgekomen.

1 uur geleden
Amnesty: VS moeten aanval Jemen onderzoeken als oorlogsmisdrijf

SAADA (ANP) - De Verenigde Staten moeten hun luchtaanval op een migrantencentrum in Jemen snel en zorgvuldig onderzoeken als oorlogsmisdrijf. Tot die conclusie komt mensenrechtenorganisatie Amnesty International. Bij de Amerikaanse aanval in Saada op 28 april kwamen tientallen Afrikaanse migranten om het leven.

1 uur geleden
Rutte spreekt steun uit voor Litouwen na ballonincidenten

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft op X steun uitgesproken voor Litouwen. Het land kreeg de afgelopen tijd te maken met ballonnen die het luchtruim binnenvlogen en het vliegverkeer hinderden.

3 uur geleden
Orkaan Melissa afgezwakt boven Jamaica, maar gevaar niet voorbij

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Orkaan Melissa is na aankomst bij Jamaica afgezwakt tot een orkaan van categorie vier. Dat meldt het Amerikaanse National Hurricane Center, dat benadrukt dat het nog steeds gaat om een krachtige storm die levensgevaarlijke toestanden kan veroorzaken. Inwoners van de eilandstaat krijgen het advies op een veilige plek te blijven.

4 uur geleden
Bestand Gaza volgens Vance nog intact, begrijpt Israëlische actie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance stelt dat het staakt-het-vuren in de Gazastrook standhoudt, ondanks de nieuwe Israëlische aanvallen. Volgens hem werden Israëlische militairen eerder aangevallen en de Verenigde Staten verwachten dat Israël daarom in actie komt.

5 uur geleden
Hamas ontkent betrokkenheid bij aanval op troepen Israël

GAZA-STAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hamas heeft na Israëlische luchtaanvallen benadrukt dat het wil vasthouden aan de vredesdeal in de Gazastrook. De Palestijnse beweging ontkent in een verklaring ook betrokken te zijn bij een aanval op Israëlische troepen in Rafah.

5 uur geleden