China veroordeelt aanval op Haniyeh, is tegen moord als oplossing
BEIJING (ANP/AFP) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelt de dodelijke aanval op Ismail Haniyeh, de politieke leider van Hamas. China zegt tegen moord te zijn als oplossing voor een conflict, aldus een woordvoerder van het ministerie. "China heeft altijd gepleit voor het oplossen van regionale geschillen door middel van onderhandelingen en dialoog."
Beijing zegt ook "hoogst bezorgd" te zijn over de gevolgen van de moord, omdat het tot verdere instabiliteit in de regio kan leiden.
Eerder deze maand waren vertegenwoordigers van Hamas en Fatah samen met andere Palestijnse facties nog in Beijing voor gesprekken over onderlinge toenadering. De verwachting was dat ook Haniyeh daarbij aanwezig zou zijn, maar uiteindelijk reisde de leider niet naar de Chinese hoofdstad.
Haniyeh kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven bij een aanval in de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël heeft de aanval nog niet opgeëist.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Afghanistan dreigt tegen 2030 tot 20.000 vrouwelijke leerkrachten en 5400 vrouwelijke zorgverleners kwijt te raken als de beperkingen op meisjesonderwijs en de arbeidsrestricties voor vrouwen van kracht blijven. Dat heeft grote gevolgen voor de gezondheid en ontwikkeling van meisjes en vrouwen, maar ook voor het land als geheel. Dat blijkt uit een woensdag gepubliceerde analyse van UNICEF.
3 uur geledenBONN (ANP) - Europa wordt geconfronteerd met steeds ernstigere gevolgen van klimaatverandering. Dat concluderen de Europese klimaatdienst Copernicus en de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) in hun jaarlijkse Staat van het Europese Klimaat. Vorig jaar had het continent onder meer te maken met "ongekende hittegolven", verwoestende bosbranden en een voortdurende afname van de biodiversiteit, schrijven zij.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou zijn medewerkers hebben opgedragen zich voor te bereiden op een langdurige blokkade van Iran. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
9 uur geleden