Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China veroordeelt aanval op Haniyeh, is tegen moord als oplossing

China veroordeelt aanval op Haniyeh, is tegen moord als oplossing

BEIJING (ANP/AFP) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken veroordeelt de dodelijke aanval op Ismail Haniyeh, de politieke leider van Hamas. China zegt tegen moord te zijn als oplossing voor een conflict, aldus een woordvoerder van het ministerie. "China heeft altijd gepleit voor het oplossen van regionale geschillen door middel van onderhandelingen en dialoog."

Beijing zegt ook "hoogst bezorgd" te zijn over de gevolgen van de moord, omdat het tot verdere instabiliteit in de regio kan leiden.

Eerder deze maand waren vertegenwoordigers van Hamas en Fatah samen met andere Palestijnse facties nog in Beijing voor gesprekken over onderlinge toenadering. De verwachting was dat ook Haniyeh daarbij aanwezig zou zijn, maar uiteindelijk reisde de leider niet naar de Chinese hoofdstad.

Haniyeh kwam in de nacht van dinsdag op woensdag om het leven bij een aanval in de Iraanse hoofdstad Teheran. Israël heeft de aanval nog niet opgeëist.

Meer uit Buitenland

Orbán en Rubio prijzen 'gouden tijdperk' in relatie Hongarije-VS

BOEDAPEST (ANP) - Volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán en de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zijn de betrekkingen tussen hun landen nog nooit zo goed geweest als nu. Orbán sprak tijdens een gezamenlijke persconferentie in Boedapest van een "gouden tijdperk" voor de relatie tussen Hongarije en de Verenigde Staten.

32 minuten geleden
Inval bij instituut Parijs om Epstein-banden oud-minister Lang

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - In Parijs is het Institut du monde arabe doorzocht vanwege het lopende onderzoek naar Jack Lang, voormalig directeur van die cultuurinstelling. De oud-minister van Cultuur zou nauwere banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben onderhouden dan hij eerder had beweerd. Het instituut werd doorzocht terwijl Lang afscheid nam van het personeel.

35 minuten geleden
EU-commissaris volgende week naar Washington voor vredesraad Gaza

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied) reist volgende week naar Washington voor overleg van de zogenoemde vredesraad voor Gaza. Ze zit daar als waarnemer, meldt een commissiewoordvoerder.

36 minuten geleden
Dodental cycloon Madagaskar loopt op

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.

1 uur geleden
Oekraïense oud-minister formeel verdachte in corruptiezaak

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.

2 uur geleden
Kremlin ontkent Navalny te hebben vergiftigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.

2 uur geleden
DNA van dezelfde man in twee Belgische zaken dode kinderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.

2 uur geleden