Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China ontkent levering van wapens aan Rusland

China ontkent levering van wapens aan Rusland

BEIJING (ANP/RTR) - China ontkent dat het wapens heeft geleverd aan Rusland. De bewering hierover van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is "ongegrond", stelde een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag.

Hij verklaarde dat China nooit dodelijke wapens heeft geleverd aan welke partij dan ook in de oorlog in Oekraïne. De regering in Beijing presenteert zich in het conflict als een neutrale partij, maar is wel een bondgenoot van Rusland. De twee landen hebben de onderlinge banden de afgelopen jaren aangehaald.

Zelensky maakte donderdag bekend informatie te hebben dat China wapens levert aan Rusland. "Wij geloven dat Chinese vertegenwoordigers betrokken zijn bij de productie van wapens op Russisch grondgebied", zei hij tijdens een persconferentie in Kyiv. Hij ging er verder niet dieper op in.

Chinezen gevangen genomen

Oekraïne heeft vrijdag drie Chinese bedrijven sancties opgelegd, zonder toe te lichten waarom. De bedrijven mogen geen zaken meer doen in Oekraïne en hun tegoeden in Oekraïne worden bevroren.

Zelensky maakte onlangs bekend dat het Oekraïense leger in het oosten van het land twee Chinezen gevangen had genomen. De mannen hebben volgens de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe verklaard zichzelf voor de Russische krijgsmacht te hebben aangemeld.

Er vechten volgens Zelensky nog meer Chinezen mee aan Russische zijde. Die beweringen zijn volgens China ongegrond. Beijing zegt zijn burgers op te roepen weg te blijven van gewapende conflicten en daar geen deel van uit te maken. Ook dringt de regering aan op terughoudendheid bij uitspraken over de rol van China in de oorlog in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Flávio Bolsonaro erkent nederlaag tegen Lula niet

BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.

4 minuten geleden
Trump noemt Democratische senaatskandidaat 'jihadist'

PORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.

6 minuten geleden
Lula wint de Braziliaanse presidentsverkiezingen

BRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.

2 uur geleden
Franse premier ontvangt maandag scholieren na maand protesteren

PARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!

6 uur geleden
Oud-president erkent winst studentenbeweging verkiezingen Servië

BELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.

6 uur geleden
Stembussen in Brazilië twee uur langer open na klachten team Lula

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.

6 uur geleden
Zelensky: trilaterale ontmoeting Oekraïne-Rusland-VS in november

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.

7 uur geleden