Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China haalt uit naar VS over verkiezingen Taiwan

China haalt uit naar VS over verkiezingen Taiwan

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten in verband met de naderende verkiezingen in Taiwan. Volgens de Chinese regering verspreiden de VS "schaamteloos geklets"'over Taiwan, dat door China wordt gezien als een afvallige provincie, en de stembusgang daar. Dat is een rode lijn die de VS niet zouden overschrijden met het oog op de Amerikaans-Chinese betrekkingen.

De VS steunen het feitelijk onafhankelijke eiland dat ze tot 1979 formeel als vertegenwoordiger van heel China beschouwden.

Taiwan houdt zaterdag presidents- en parlementsverkiezingen. De verkiezingen worden internationaal op de voet gevolgd. Na de vorige verkiezingen in 2016 verslechterde de relatie met China en de uitkomst van de komende Taiwanese verkiezingen zal invloed hebben op hoe de moeilijke betrekkingen zich de komende jaren ontwikkelen.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Russische aanvallen nu vooral op spoorweginfrastructuur

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn militaire leiders opdracht gegeven te reageren op een reeks aanvallen op de Oekraïense logistiek. Vooral de spoorweginfrastructuur ligt onder vuur, meldt hij op X. "Er waren met name aanvallen in de regio Dnipro en in Zaporizja, specifiek gericht op spoorwegfaciliteiten."

45 minuten geleden
Britse seriemoordenaar bekent moord op meisje in 1999

LONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.

1 uur geleden
Chinese oud-minister krijgt levenslang voor omkoping

BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.

1 uur geleden
Kremlin bevestigt volgende overlegronde met Oekraïne in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.

1 uur geleden
Vijftal opgepakt in Duitsland voor leveren van wapens aan Rusland

BERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.

2 uur geleden
Noorse premier wil uitleg van kroonprinses over Epstein-contact

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.

2 uur geleden
Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

4 uur geleden