Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

China beschermt bedrijven tegen buitenlandse bemoeienissen

China beschermt bedrijven tegen buitenlandse bemoeienissen

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese bedrijven hoeven als het aan Peking ligt niet langer te voldoen aan "onrechtvaardige" buitenlandse wetten en maatregelen. Dat staat in nieuwe regels die door China zijn opgesteld. Daarmee reageert Peking onder meer op beperkingen die de Verenigde Staten op een onderneming als TikTok-moeder Bytedance instelde.

De regels voor het "tegengaan van onrechtvaardige extraterritoriale toepassing" van buitenlandse wetgeving en andere maatregelen zijn onmiddellijk van kracht. Ze staan autoriteiten toe om het opleggen van wetten en andere jurisdicties aan Chinese bedrijven en instellingen te verbieden als ze niet geschikt zijn, aldus het Chinese ministerie van Handel in een verklaring. De maatregelen hebben volgens Peking tot doel om de "normale handel" en andere activiteiten te beschermen.

De laatste dagen van zijn ambtstermijn heeft de Amerikaanse president Donald Trump zijn campagne tegen Chinese bedrijven uitgebreid. Daarmee is ook de verhouding tussen de twee economische machtsblokken verder onder druk komen te staan. Trump verbood recent transacties met de Chinese betaalapp Alipay van Ant Group en nog een aantal andere apps. Eerder verplichte de regering-Trump de verkoop van de filmpjesapp TikTok.

Druk

De New York Stock Exchange is ook betrokken geraakt bij de kwestie. De beursuitbater gaat op last van Trump en de zijnen de notering van drie grote Chinese telecombedrijven schrappen.

Peking heeft ook herhaaldelijk druk uitgeoefend op Canada om Meng Wanzhou vrij te laten. De dochter van Huawei-oprichter Ren Zhengfei Huawei werd ruim een jaar geleden door de Canadese autoriteiten ingesloten op verzoek van de Amerikaanse regering.

Concreet betekenen de Chinese regels onder meer dat bedrijven en burgers bij Chinese rechtbanken aanklachten kunnen indienen voor compensatie van verliezen die voortvloeien uit buitenlandse beslissingen die volgens de nieuwe regels als onrechtvaardig kunnen worden beschouwd. Peking is naar eigen zeggen niet uniek in het instellen van dergelijke maatregelen. Daarbij werd onder meer op gelijkwaardige wetgeving in de Europese Unie en landen als Canada en Mexico gewezen.

Meer uit Financieel

Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

18 minuten geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

3 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

5 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

7 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

23 uur geleden
Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 dag geleden