Celtics schakelen titelverdediger Raptors uit in play-offs NBA
ORLANDO (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben de finale bereikt van de Eastern Conference in de play-offs van de Amerikaanse NBA. De ploeg won de beslissende zevende wedstrijd tegen Toronto Raptors met 92-87 en bracht de eindstand in de best-of-seven op 4-3. De Raptors, vorig jaar de kampioen in de NBA, zijn uitgeschakeld. Tegenstander van de Celtics in de finale van de oostelijke divisie is Miami Heat.
Jayson Tatum vertolkte een hoofdrol voor de Celtics met 29 punten, 12 rebounds en 7 assists. Jaylen Brown noteerde 21 punten, 8 rebounds en 4 steals. "Als je iets groots wil bereiken, als je wil winnen, dan gaat dat niet eenvoudig. Maar het is wel waarvoor we hier zijn", zei uitblinker Tatum. De eerste ontmoeting met Miami Heat is dinsdag, en plaats van handeling is het nog altijd afgesloten complex van Disney World in Orlando.
De halve finale in de Western Conference is nog niet beslist. Denver Nuggets kwam wel op een 3-2-voorsprong door wedstrijd vijf in de best-of-seven tegen Los Angeles Clippers te winnen met 111-105. Topschutter bij de Nuggets was Jamal Murray met 26 punten, ploeggenoot Nikola Jokic voegde 22 punten, 14 rebounds en 5 assists toe. Kawhi Leonard was op dreef voor de Clippers met 36 punten, maar zijn productie kon een nederlaag niet voorkomen. Zondag spelen de twee ploegen hun zesde wedstrijd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
9 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
14 uur geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
20 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
1 dag geleden