Celtics schakelen titelverdediger Raptors uit in play-offs NBA
ORLANDO (ANP) - De basketballers van Boston Celtics hebben de finale bereikt van de Eastern Conference in de play-offs van de Amerikaanse NBA. De ploeg won de beslissende zevende wedstrijd tegen Toronto Raptors met 92-87 en bracht de eindstand in de best-of-seven op 4-3. De Raptors, vorig jaar de kampioen in de NBA, zijn uitgeschakeld. Tegenstander van de Celtics in de finale van de oostelijke divisie is Miami Heat.
Jayson Tatum vertolkte een hoofdrol voor de Celtics met 29 punten, 12 rebounds en 7 assists. Jaylen Brown noteerde 21 punten, 8 rebounds en 4 steals. "Als je iets groots wil bereiken, als je wil winnen, dan gaat dat niet eenvoudig. Maar het is wel waarvoor we hier zijn", zei uitblinker Tatum. De eerste ontmoeting met Miami Heat is dinsdag, en plaats van handeling is het nog altijd afgesloten complex van Disney World in Orlando.
De halve finale in de Western Conference is nog niet beslist. Denver Nuggets kwam wel op een 3-2-voorsprong door wedstrijd vijf in de best-of-seven tegen Los Angeles Clippers te winnen met 111-105. Topschutter bij de Nuggets was Jamal Murray met 26 punten, ploeggenoot Nikola Jokic voegde 22 punten, 14 rebounds en 5 assists toe. Kawhi Leonard was op dreef voor de Clippers met 36 punten, maar zijn productie kon een nederlaag niet voorkomen. Zondag spelen de twee ploegen hun zesde wedstrijd.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Italiaanse president Sergio Mattarella heeft de 25e editie van de Winterspelen officieel geopend. Dat deed hij vanuit de presidentiële box in stadion San Siro in Milaan in aanwezigheid van onder anderen koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.
10 uur geledenMILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.
12 uur geleden