Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Celstraf Nederlander voor rol in illegale handel paardenvlees

Celstraf Nederlander voor rol in illegale handel paardenvlees

MARSEILLE (ANP/AFP) - Een Nederlander moet twee jaar de cel in in Frankrijk vanwege zijn rol in een illegale handel in paardenvlees. Dat vlees, dat niet goedgekeurd was voor consumptie door mensen werd wel als zodanig verkocht. Handelaar Stijn de V. moet ook een boete van 75.000 euro betalen, bepaalde een rechtbank in Marseille woensdag.

De V. kreeg een lagere straf dan een Belgische medeverdachte. Die moet ook twee jaar de cel in, maar kreeg daarnaast twee jaar voorwaardelijke celstraf opgelegd. Zijn boete is met 100.000 euro ook hoger en hij mag vijf jaar niet in de handel in paardenvlees werken. Een Franse manager van een vleesverwerkend bedrijf moet één jaar de cel in en kreeg een voorwaardelijke celstraf van drie jaar opgelegd. Hij speelde volgens de rechtbank "een bijzonder belangrijke rol" bij het slachten van de paarden.

De groep rond de drie veroordeelden werd beschuldigd van het overtreden van hygiëneregels rond de handel in paardenvlees en het vervalsen van documenten. In totaal zouden ze zo'n vijfhonderd paarden in het zuiden van Frankrijk hebben laten slachten waarvan de papieren en de medische dossiers waren vervalst. Naast de drie belangrijkste schuldigen kregen nog eens twaalf betrokkenen een lagere straf. Drie verdachten werden vrijgesproken.

Andere zaak

Het vonnis in de zaak komt enkele dagen na een andere zaak over de illegale handel in paardenvlees. In die zaak werden paarden die in de farmaceutische industrie waren gebruikt geslacht en het vlees verkocht hoewel het niet geschikt was voor menselijke consumptie.

In veel Europese landen, waaronder Nederland, werd paardenvlees in het verleden vaak gegeten. Maar de laatste jaren is de vleessoort minder populair geworden. Door de gelijkenis met rundvlees wordt paardenvlees door frauduleuze handelaren vaak als rundvlees verkocht.

Meer uit Financieel

Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.

5 uur geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

6 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

6 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

7 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

10 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

10 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

11 uur geleden