Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: een op twintig Nederlanders wisselde van baan in 2022

CBS: een op twintig Nederlanders wisselde van baan in 2022

DEN HAAG (ANP) - Afgelopen jaar veranderden gemiddeld 363.000 werknemers per kwartaal van baan, becijferde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het statistiekbureau neer op 4,7 procent van de werknemers of iets minder dan een op de twintig werkenden.

Vaak zijn werknemers die van baan wisselen relatief kort in dienst. Haast 60 procent werkt ergens minder dan twee jaar als ze naar een nieuwe baan vertrekken. Het gaat relatief vaak om scholieren en studenten met een baan of bijbaan. Slechts 17 procent werkte vijf jaar of langer bij een werkgever op het moment dat ze verkasten.

De meeste baanwisselingen vonden afgelopen jaar plaats in de logistiek, zoals chauffeurs of laders en lossers. Ook bij bijvoorbeeld kassamedewerkers en callcentermedewerkers en in de horeca was er een groot verloop. Onder mensen die al langer ergens in dienst waren, gingen vooral verkopers in winkels ergens anders werken. Overheidsambtenaren en militairen waren juist relatief honkvast.

De meeste mensen die van baan wisselden hadden een tijdelijk contract, waren uitzendkracht of bijvoorbeeld oproep- of invalkracht. In het laatste kwartaal van afgelopen jaar was deze groep goed voor zo'n twee derde van alle wisselingen. Mensen met een vast contract ruilden heel afgelopen jaar iets vaker van baan dan in 2021.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

3 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

4 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

4 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

7 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

7 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

8 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

8 uur geleden