Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

CBS: aantal bedrijven met langdurige probleemschuld blijft klein

CBS: aantal bedrijven met langdurige probleemschuld blijft klein

DEN HAAG (ANP) - Het aantal bedrijven in Nederland met langdurige problematische schulden blijft klein ondanks de coronalockdowns van de afgelopen jaren. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat het om minder dan 1 procent van alle ondernemingen waar vijf of meer mensen werken.

Het statistiekbureau baseert zich op een onderzoek dat in april is gehouden. Daarbij is gekeken naar bedrijven die een hogere schuldenlast hebben dan voor de coronacrisis, deze als problematisch beoordelen en bovendien verwachten meer dan vijf jaar nodig te hebben om de schuldenlast tot een gewenste omvang terug te brengen.

Het merendeel van de bedrijven beoordeelt hun schuldenlast momenteel als lager of ongeveer even hoog vergeleken met voor de coronacrisis. Zij geven veelal aan dat de schulden van een gewenste omvang zijn. Slechts 15 procent van de bedrijven stelde niet te weten op welke termijn hun schuldenlast tot een houdbaar niveau kan worden verminderd.

Bedrijven waarvan de schuldenlast ten opzichte van een eerdere meting ongeveer driekwart jaar terug kleiner is geworden, zijn volgens het onderzoek het vaakst in de bouw te vinden. Ook in andere sectoren was sprake van zo'n verbetering. Mogelijk speelt mee dat de overheid de afgelopen jaren veel coronasteun heeft geboden. Daarbij heeft de economie al een flink herstel doorgemaakt. In de landbouw en visserij zagen wel meer ondernemers hun schulden oplopen.

Uit de studie komt ook naar voren dat er meer bedrijven zijn bijgekomen die verwachten meer te investeren. Per saldo sprak een op de tien bedrijven die verwachting uit voor dit jaar. In het tweede kwartaal van vorig jaar dacht nog ruim 1 procent van de bedrijven in dat jaar meer te investeren.

Meer uit Financieel

Omzet en winst moederbedrijf Booking.com hoger ondanks oorlog

NORWALK (ANP) - Reisbedrijf Booking Holdings, het Amerikaanse moederbedrijf van onder meer Booking.com, heeft de omzet en winst zien stijgen in het tweede kwartaal. Dat is ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan eerder werd verwacht dat die de vraag naar reizen drukt. "Ondanks de aanhoudende geopolitieke en macro-economische onzekerheid tijdens het tweede kwartaal, bleef de onderliggende reislust veerkrachtig", zegt topman Glenn Fogel in een toelichting op de kwartaalcijfers.

2 uur geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

2 uur geleden
SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

5 uur geleden
Plussen op Wall Street na hoop op deal over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.

5 uur geleden
Wakker Dier dient klacht in tegen grote insectenkweker

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.

5 uur geleden
Procter & Gamble koopt supplementenfabrikant Thorne, zegt topman

CINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.

7 uur geleden
Novo Nordisk optimistischer over verkopen afslankmiddelen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.

7 uur geleden