Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam komt in Duitse handen
ALBLASSERDAM (ANP) - Staalbedrijf FNsteel uit Alblasserdam wordt overgenomen door het Duitse Saarstahl. FNsteel is producent van staal om bijvoorbeeld moeren, bouten en kogellagers van te maken en is een belangrijke leverancier aan de auto-industrie en de bouwsector. De partijen maakten geen overnamesom bekend. De overname moet nog voor het einde van dit jaar worden afgerond, afhankelijk van goedkeuring van toezichthouders.
Saarstahl, gevestigd in Völklingen in de deelstaat Saarland, wil met de overname zijn marktpositie in dat segment versterken. Volgens het bedrijf beschikt FNsteel over zeer hoogwaardige productiefaciliteiten en uitstekende kwaliteitsproducten. Saarstahl zegt ook dat de overname voor nieuwe groeimogelijkheden zorgt.
Topman Matthijs van der Schoot van FNsteel zegt dat het bedrijf goed is voor een jaaromzet tussen de 80 miljoen en 100 miljoen euro. Er loopt nog een reorganisatie, waardoor het personeelsbestand begin volgend jaar ongeveer 140 werknemers zal bedragen.
Nieuwe kansen
Van der Schoot en financieel directeur Bert Sterrenburg melden in een persverklaring dat de overname nieuwe kansen zal bieden en FNsteel in staat stelt de activiteiten duurzaam verder te ontwikkelen. Ze zeggen opgetogen te zijn dat FNsteel deel gaat uitmaken van de Saarstahl-familie.
FNsteel, met een geschiedenis van ruim 85 jaar, werd eerder dit jaar nog overgenomen door de eigen directie nadat de Chinese eigenaar Jingye de onderneming te koop had gezet. FNsteel besloot vervolgens door te gaan zonder het walserijgedeelte, wat banenverlies tot gevolg had.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
21 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
7 uur geleden