Catalaanse regering wil nachtklok in Barcelona invoeren
BARCELONA (ANP/DPA/RTR) - In Barcelona en 157 andere Catalaanse gemeenten wordt vanaf komend weekend een nachtelijk uitgaansverbod ingesteld van 01.00 tot 06.00 uur als de rechter daarmee akkoord gaat. Catalonië heeft het hoogste aantal coronabesmettingen van alle Spaanse regio’s, vooral onder twintigers.
Ook plaatsen als Sitges, Salou en Lloret de Mar krijgen wellicht te maken met een spertijd. Nachtelijk drankgelagen in parken en op stranden mogen dan niet meer. "De situatie is heel delicaat, extreem kwetsbaar. Het is een noodzakelijke maatregel om de druk van het gezondheidsstelsel te halen", zei regiopremier Pere Aragonès op televisie.
In Catalonië was eerder deze week al besloten alleen nog openbare activiteiten tot 00.30 uur toe te laten en bijeenkomsten van meer dan tien mensen te verbieden. Die hebben inmiddels goedkeuring van de rechter.
Dertig steden
In de regio Valencia, ten zuiden van Catalonië, is voor ruim dertig steden al een avondklok afgekondigd van 01.00 tot 06.00 uur. Ook elders is dat aan de orde. Een rechter op de Canarische eilanden verwierp woensdag echter een soortgelijk voorstel.
In Spanje is net als in Nederland en andere landen sprake van een nieuwe coronagolf. Het aantal besmettingen in Spanje steeg woensdag met 26.390 gevallen. Het aantal ziekenhuisopnames stijgt.
Meer uit Buitenland
KUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
10 uur geleden