Catalaanse regering wil nachtklok in Barcelona invoeren
BARCELONA (ANP/DPA/RTR) - In Barcelona en 157 andere Catalaanse gemeenten wordt vanaf komend weekend een nachtelijk uitgaansverbod ingesteld van 01.00 tot 06.00 uur als de rechter daarmee akkoord gaat. Catalonië heeft het hoogste aantal coronabesmettingen van alle Spaanse regio’s, vooral onder twintigers.
Ook plaatsen als Sitges, Salou en Lloret de Mar krijgen wellicht te maken met een spertijd. Nachtelijk drankgelagen in parken en op stranden mogen dan niet meer. "De situatie is heel delicaat, extreem kwetsbaar. Het is een noodzakelijke maatregel om de druk van het gezondheidsstelsel te halen", zei regiopremier Pere Aragonès op televisie.
In Catalonië was eerder deze week al besloten alleen nog openbare activiteiten tot 00.30 uur toe te laten en bijeenkomsten van meer dan tien mensen te verbieden. Die hebben inmiddels goedkeuring van de rechter.
Dertig steden
In de regio Valencia, ten zuiden van Catalonië, is voor ruim dertig steden al een avondklok afgekondigd van 01.00 tot 06.00 uur. Ook elders is dat aan de orde. Een rechter op de Canarische eilanden verwierp woensdag echter een soortgelijk voorstel.
In Spanje is net als in Nederland en andere landen sprake van een nieuwe coronagolf. Het aantal besmettingen in Spanje steeg woensdag met 26.390 gevallen. Het aantal ziekenhuisopnames stijgt.
Meer uit Buitenland
SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.
41 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.
47 minuten geledenPRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.
1 uur geledenMINSK (ANP/RTR) - De VS hebben opnieuw een van de sancties tegen Belarus opgeheven. De stap wordt gezien als een verdere toenadering tussen Washington en Minsk. De speciale Amerikaanse gezant voor Belarus John Coale heeft twee dagen gesprekken gevoerd in Minsk.
1 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja sluit tot nader order alle grenzen met Thailand vanwege de oplopende conflicten met dat land in de grensregio. Dat meldt het Cambodjaanse ministerie van Binnenlandse Zaken.
2 uur geledenCRÉTEIL (ANP) - In zuidoostelijke voorsteden van Parijs is een kabelbaan in gebruik genomen om bewoners sneller te verplaatsen. Media melden dat de reis per kabelbaan van Villeneuve-Saint-Georges naar het eindpunt van metrolijn 8 in Créteil slechts 18 minuten duurt. Er zijn vijf stopplaatsen. De tocht duurt met een bus zeker 40 minuten.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Afgevaardigden van de VS, Oekraïne, Duitsland en andere landen spreken elkaar zondag in Berlijn over een vredesplan voor Oekraïne. Dat meldt het Duitse persbureau DPA op basis van overheidsbronnen. Eerder werd gezegd dat de partijen elkaar "dit weekend" zouden treffen in de Duitse hoofdstad. Aanvankelijk was ook onduidelijk of de Oekraïense delegatie zou deelnemen aan de gesprekken. Waar en wanneer er zondag wordt gesproken, is niet bekendgemaakt.
3 uur geleden