Burnham wil einde maken aan misleidende abonnementen en kortingen
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham heeft zijn eerste plannen aangekondigd om de hoge kosten van levensonderhoud aan te pakken. Hij wil hard optreden tegen nepkortingen en abonnementen die moeilijk op te zeggen zijn of automatisch verlengd worden tegen hogere kosten. Dat meldt Downing Street zondag.
Volgens Burnham moet het net zo makkelijk worden om een abonnement op te zeggen als om er een af te sluiten. Britten geven jaarlijks zo'n 1,6 miljard pond (ruim 1,8 miljard euro) uit aan abonnementen die ze eigenlijk niet willen, aldus Downing Street. Volgens de nieuwe regels, die vanaf januari ingaan, moeten bedrijven verplicht duidelijkere informatie verstrekken aan klanten. Ook moeten klanten regelmatige herinneringen krijgen, een contract makkelijk kunnen opzeggen en komt er een nieuwe bedenktijd van 14 dagen.
Burnham wil daarnaast misleidende kortingsclaims verbieden, bijvoorbeeld als een aangeboden besparing groter lijkt dan die werkelijk is. Als onderdeel van het huidige plan zullen meer maatregelen volgen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - In de Gazastrook zijn twee Israëlische reservisten om het leven gekomen doordat hun eigen drone ontplofte. Volgens het leger stortte het toestel vlak na het opstijgen neer in de eigen militaire post. Toen de twee de drone wilden oppakken, explodeerde die.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.
11 uur geleden