
Burgemeester Goes: ‘75 bedden direct beschikbaar voor vluchtelingen’
GOES - De gemeente Goes bereidt zich voor op de opvang van vluchtelingen uit Oekraïne. “We hebben 75 bedden direct beschikbaar”, meldt burgemeester Margo Mulder donderdag.
Mulder denkt dat al ‘best wat’ particulieren in de gemeente Goes mensen uit Oekraïne huisvesten. “Het is belangrijk dat zij zich registeren, zodat ze gekend en bekend worden.” De gemeente is op allerlei vlakken volop bezig met de voorbereiding van humane opvang. Zo onderzoekt ze de mogelijkheden hiervoor in de Marnixflat in Goes. Er lopen ook gesprekken over andere opvanglocaties, vertelt de burgemeester. Ze benadrukt dat de gemeente voor nette opvang gaat en niet voor grootschalige voorzieningen. “We hebben nu 75 bedden beschikbaar en proberen naar 200 te gaan.”
De organisatie vraagt veel van de gemeente, schetst Mulder, omdat het over alle facetten van het leven gaat. “Maar we doen dit graag. Zo praten we op provinciaal niveau over onderwijs voor de kinderen.”
Vrijwilligers
De gemeente merkt dat veel inwoners, op wat voor manier dan ook, willen helpen. “Zo zijn de kerkgemeenschappen zeer actief. Daar hebben we heel veel aan.” Inwoners die willen weten hoe zij iets kunnen betekenen voor de vluchtelingen uit Oekraïne, kunnen de gemeente mailen via [email protected] Kijk voor meer informatie op https://www.goes.nl/oekraine.
Meer uit Beveland
Goes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
3 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
5 uur geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
18 uur geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
20 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
21 uur geledenKAMPERLAND - De samenwerkende groene organisaties in Zeeland zijn blij met een besluit van de Tweede Kamer om te stoppen met het gebruik van staalslakken in de natuur. Staalslakken zijn een afvalproduct uit de staalindustrie en kunnen slecht zijn voor het milieu en de gezondheid. Toch werden ze de afgelopen jaren zonder melding gebruikt in Zeeuwse wateren om oevers te verstevigen. Het RIVM en de Inspectie Leefomgeving en Transport waarschuwden al eerder voor de risico's.
21 uur geledenBORSELE - Hoe moet het landschap tussen uw dorp en het Sloegebied eruitzien in de toekomst? Die vraag staat centraal in het participatietraject voor de Sloerandzone, waar inwoners van de gemeente Borsele nog tot 14 juli over mee kunnen denken via het platform www.praatmee.borsele.nl.
23 uur geleden