Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesbank: Duitse economische vooruitzichten worden iets beter

Bundesbank: Duitse economische vooruitzichten worden iets beter

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische vooruitzichten van Duitsland zijn iets verbeterd na de meevallende krimp in het vierde kwartaal. Ook de inflatie lijkt over het hoogtepunt heen, al zal het mogelijk wel langer duren voordat de prijsstijgingen zonder de sterk schommelende energieprijzen, echt afnemen. Dat meldde de Bundesbank maandag in het maandelijkse economische rapport.

De Duitse economie kromp in het vierde kwartaal met 0,2 procent ten opzichte van het derde kwartaal. De grootste economie van de eurozone kampte in het laatste kwartaal van 2022 onder meer met een terugval van de consumentenbestedingen, na drie kwartalen van groei. Dankzij de zachte winter, lagere energieprijzen en een verrassend veerkrachtig ondernemersvertrouwen bleef de krimp echter beperkt.

"De vooruitzichten op korte termijn zijn momenteel gunstiger dan een paar maanden geleden", verklaarde de Duitse centrale bank. De economie van de belangrijke handelspartner van Nederland werd ook ondersteund door een sterke arbeidsmarkt en verbeterende wereldwijde omstandigheden. "Rond de jaarwisseling verbeterde het sentiment onder ondernemers en consumenten wereldwijd licht, waarbij de vrees voor een recessie enigszins afnam", aldus de Bundesbank, die daarbij ook wees op het uitblijven van een grote energiecrisis in Europa.

Loongroei

De Bundesbank waarschuwde wel dat de snelle stijging van de lonen zorgt voor een tweede inflatiegolf waardoor het langer zal duren voordat de algehele inflatie zal afnemen. "De loongroei zal ertoe bijdragen dat de inflatie in de eurozone gedurende een langere periode ruim boven de doelstelling van 2 procent blijft."

Ondanks de inflatie kan de economie het volgens de Bundesbank nog steeds "iets beter" doen dan de prognose van een krimp van 0,5 procent dit jaar, die in december werd afgegeven. Daarbij wordt gerekend dat Duitsland dit kwartaal in een recessie zal belanden. In de loop van het jaar zal de situatie volgens de Bundesbank langzaam kunnen verbeteren, maar een "significante verbetering" is niet in zicht. De Europese Commissie is positiever over de Duitse economie en rekent voor dit jaar op een kleine groei van 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

1 uur geleden
Airbnb krijgt Spaanse boete van 64 miljoen voor illegale woningen

MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.

2 uur geleden
Europese Commissie rekent op akkoord Mercosur-deal voor eind jaar

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.

3 uur geleden
AEX-index begint hoger aan week vol rentebesluiten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.

4 uur geleden
Russische centrale bank eist miljarden van Belgische Euroclear

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.

5 uur geleden
Philips koopt Amerikaans bedrijf dat pioniert met AI

AMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.

5 uur geleden
Vrijwel alle Pathé-bioscopen krijgen statiegeldmachines

AMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.

6 uur geleden