Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bundesbank: Duitse economische vooruitzichten worden iets beter

Bundesbank: Duitse economische vooruitzichten worden iets beter

FRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De economische vooruitzichten van Duitsland zijn iets verbeterd na de meevallende krimp in het vierde kwartaal. Ook de inflatie lijkt over het hoogtepunt heen, al zal het mogelijk wel langer duren voordat de prijsstijgingen zonder de sterk schommelende energieprijzen, echt afnemen. Dat meldde de Bundesbank maandag in het maandelijkse economische rapport.

De Duitse economie kromp in het vierde kwartaal met 0,2 procent ten opzichte van het derde kwartaal. De grootste economie van de eurozone kampte in het laatste kwartaal van 2022 onder meer met een terugval van de consumentenbestedingen, na drie kwartalen van groei. Dankzij de zachte winter, lagere energieprijzen en een verrassend veerkrachtig ondernemersvertrouwen bleef de krimp echter beperkt.

"De vooruitzichten op korte termijn zijn momenteel gunstiger dan een paar maanden geleden", verklaarde de Duitse centrale bank. De economie van de belangrijke handelspartner van Nederland werd ook ondersteund door een sterke arbeidsmarkt en verbeterende wereldwijde omstandigheden. "Rond de jaarwisseling verbeterde het sentiment onder ondernemers en consumenten wereldwijd licht, waarbij de vrees voor een recessie enigszins afnam", aldus de Bundesbank, die daarbij ook wees op het uitblijven van een grote energiecrisis in Europa.

Loongroei

De Bundesbank waarschuwde wel dat de snelle stijging van de lonen zorgt voor een tweede inflatiegolf waardoor het langer zal duren voordat de algehele inflatie zal afnemen. "De loongroei zal ertoe bijdragen dat de inflatie in de eurozone gedurende een langere periode ruim boven de doelstelling van 2 procent blijft."

Ondanks de inflatie kan de economie het volgens de Bundesbank nog steeds "iets beter" doen dan de prognose van een krimp van 0,5 procent dit jaar, die in december werd afgegeven. Daarbij wordt gerekend dat Duitsland dit kwartaal in een recessie zal belanden. In de loop van het jaar zal de situatie volgens de Bundesbank langzaam kunnen verbeteren, maar een "significante verbetering" is niet in zicht. De Europese Commissie is positiever over de Duitse economie en rekent voor dit jaar op een kleine groei van 0,2 procent.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciƫle scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

3 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

5 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

5 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

7 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

8 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

9 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

10 uur geleden