Buitenlandminister Iran in Beiroet ondanks luchtaanvallen Israël
BEIROET (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is op het vliegveld van Beiroet geland voor een bezoek aan Libanon. Het bezoek valt samen met steeds hevigere Israëlische luchtaanvallen op het land.
Doelwit zijn vaak zuidelijke buitenwijken van Beiroet, niet ver van de luchthaven. In die wijken wonen veel sjiieten. Israël bestrijdt de sjiitische beweging Hezbollah die door Iran wordt gesteund. De Libanese gezondheidsautoriteiten meldden vrijdagmorgen dat alleen al in de afgelopen 24 uur 37 mensen zijn gedood en ruim 150 gewond zijn geraakt door de Israëlische bombardementen.
De komst van de Iraanse minister is het eerste hoge bezoek uit Iran aan Libanon sinds Israël afgelopen week de leider van Hezbollah, Hassan Nasrallah, met een luchtaanval heeft gedood. Dat was naar verluidt in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".
42 minuten geledenLANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
4 uur geleden