Buitenlandminister Iran in Beiroet ondanks luchtaanvallen Israël
BEIROET (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is op het vliegveld van Beiroet geland voor een bezoek aan Libanon. Het bezoek valt samen met steeds hevigere Israëlische luchtaanvallen op het land.
Doelwit zijn vaak zuidelijke buitenwijken van Beiroet, niet ver van de luchthaven. In die wijken wonen veel sjiieten. Israël bestrijdt de sjiitische beweging Hezbollah die door Iran wordt gesteund. De Libanese gezondheidsautoriteiten meldden vrijdagmorgen dat alleen al in de afgelopen 24 uur 37 mensen zijn gedood en ruim 150 gewond zijn geraakt door de Israëlische bombardementen.
De komst van de Iraanse minister is het eerste hoge bezoek uit Iran aan Libanon sinds Israël afgelopen week de leider van Hezbollah, Hassan Nasrallah, met een luchtaanval heeft gedood. Dat was naar verluidt in de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
36 minuten geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
5 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
15 uur geleden