Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

B&S Group grote verliezer op Damrak, AEX licht lager geëindigd

B&S Group grote verliezer op Damrak, AEX licht lager geëindigd

AMSTERDAM (ANP) - Distributeur en groothandelaar B&S Group, die zich bezighoudt met bevoorrading van cruiseschepen en luchthavens, ging maandag met een verlies van 15 procent flink onderuit op het Damrak. Het bedrijf besloot de publicatie van de jaarcijfers uit te stellen vanwege kwesties rond mogelijke belangenverstrengelingen. Die vereisen een aanvullende toelichting in de jaarrekening. Ook vertrekken topman Tako de Haan en vicevoorzitter van de raad van commissarissen Willem Blijdorp.

Er is al langer onrust in de top van B&S. In december werd president-commissaris Jan Arie van Barneveld weggestuurd, op aandringen van oprichter en grootaandeelhouder Blijdorp. Ook de onafhankelijke commissaris Kitty Koelemeijer stapte op. Blijdorp wilde het bedrijf vorige zomer van de beurs halen, maar zijn bod werd als te laag verworpen.

De AEX op Beursplein 5 eindigde 0,3 procent lager op 762,63 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 1033,59 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs zakten tot 0,2 procent, Londen won 0,1 procent.

Philips sterkste stijger

Philips was de sterkste stijger in de AEX (plus 1,8 procent). ASMI en ASML stonden tussen de verliezers, met minnen van respectievelijk 1,4 procent en 1,1 procent.

Het aandeel Heineken ging omhoog met 1 procent. De bierbrouwer heeft een samenwerking bekendgemaakt met Formule 1-coureur Max Verstappen. Heineken is sinds 2016 actief in de wereld van motorsport, maar het is bijzonder dat het merk in zee gaat met één coureur. Met de campagne When You Drive, Never Drink die samen met Verstappen wordt gelanceerd, zet Heineken zich naar eigen zeggen in om de houding ten aanzien van rijden onder invloed te veranderen.

Fugro aan kop

In de MidKap eindigde Fugro aan kop met een winst van 4 procent. De bodemonderzoeker gaat voor de oostkust van de Verenigde Staten een bijdrage leveren aan de komst van windmolens op zee. Hoeveel Fugro daaraan verdient heeft het bedrijf niet bekend gemaakt, maar het sprak wel van een significante opdracht.

Air France-KLM was de grote verliezer (min 3,7 procent) tussen de middelgrote fondsen. Maandag meldde KLM wijzigingen door te voeren in het directieteam, waardoor twee nieuwe mensen worden aangesteld. Miriam Kartman wordt verantwoordelijk voor personeelszaken, Barry ter Voert onder meer voor het versterken van het merk KLM. De luchtvaartmaatschappij sloot de handelsweek voor het weekend nog af als winnaar.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0686 dollar waard, tegen 1,0673 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent meer op 76,69 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 83,50 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

6 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

7 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

10 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

10 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

12 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

13 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

15 uur geleden