Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bron Oekraïne: Russische legerfunctionaris gedood op de Krim

Bron Oekraïne: Russische legerfunctionaris gedood op de Krim

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft een hoge Russische legerfunctionaris omgebracht op de Krim, zegt een Oekraïense veiligheidsbron tegen persbureau AFP. Rusland heeft bevestigd dat daar een dodelijke aanval heeft plaatsgevonden.

De Oekraïense bron omschrijft de gedode marineofficier Valeri Trankovski als "oorlogscrimineel" die verantwoordelijk was voor de lancering van kruisraketten op burgerdoelen in Oekraïne. De aanval vond woensdagochtend plaats in Sebastopol. De regionale gouverneur, die door Rusland is geïnstalleerd, zei dat in Sebastopol een militair was omgekomen door een explosief dat aan de onderkant van diens auto was bevestigd. De gouverneur sprak van een "terroristische aanval".

Russische topmilitairen en pro-Russische figuren zijn vaker het doelwit van Oekraïense aanvallen. Niet alleen op de Krim, het Oekraïense schiereiland dat Rusland in 2014 annexeerde, maar ook in Rusland zelf. Oekraïne gaf in oktober toe verantwoordelijk te zijn voor het doden van een functionaris van de door Rusland bezette kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja.

Meer uit Buitenland

Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

2 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

2 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

6 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

8 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

9 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

9 uur geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

10 uur geleden