Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Britse premier Starmer bezoekt EU om samenwerking te verbeteren

Britse premier Starmer bezoekt EU om samenwerking te verbeteren

BRUSSEL (ANP) - De Britse premier Keir Starmer gelooft dat de Britten "willen terugkeren naar een pragmatisch en verstandig beleid in het contact met onze naaste buren", zodat "de Brexit werkt". Dat heeft Starmer gezegd bij aankomst in Brussel voor een onderhoud met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen over hoe het Verenigd Koninkrijk en de EU beter kunnen samenwerken.

Het is het eerste bezoek aan de EU sinds Starmer in juli premier werd en de eerste keer sinds de Brexit in 2020 dat een Britse premier duidelijk aangeeft de contacten te willen aanhalen.

Von der Leyen prees bij de ontvangst de goede samenwerking "in onze strijd tegen klimaatverandering, de opwarming van de aarde". Ze noemde ook de gemeenschappelijke koers in internationale conflicten als die in Oekraïne en het Midden-Oosten.

Samenwerken

Zowel het VK als de EU is gereserveerd over hoe de toenadering eruit moet zien. Starmer had op voorhand gezegd dat hij beter wil samenwerken rond defensie en grensbewaking tegen migratie. Tegelijkertijd heeft hij gezegd dat hij niet wil terugkeren naar de gemeenschappelijke markt van de Europese Unie. Aan Europese zijde willen de EU-landen eerst zien dat de afspraken worden doorgevoerd en nageleefd die zijn gemaakt bij de uittreding van het VK uit de EU, zo valt bij diplomaten te horen.

Starmer bezoekt in de loop van woensdag ook nog de voorzitters van de Europese Raad en het Europees Parlement, Charles Michel en Roberta Metsola.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse gezant voor Gaza-overleg naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff gaat naar het Midden-Oosten voor gesprekken over de Gazastrook. Die moeten leiden tot een overeenkomst over een "corridor" voor hulp aan het door oorlog getroffen gebied, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.

8 uur geleden
Ziekenhuisdirecteur Gaza: 21 kinderen dood door verhongering

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het hoofd van het grootste ziekenhuis in de Gazastrook meldt dat 21 kinderen in de afgelopen drie dagen zijn overleden als gevolg van ondervoeding en verhongering. Hij waarschuwt voor "alarmerende aantallen" sterfgevallen.

10 uur geleden
Ozzy Osbourne op 76-jarige leeftijd overleden

LONDEN (ANP/AFP) - Black Sabbath-zanger Ozzy Osbourne is op 76-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt onder meer Sky News. Hij gaf eerder deze maand zijn laatste optreden met de band.

11 uur geleden
Axios: VS leiden donderdag overleg tussen Israël en Syrië

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant voor Syrië, Tom Barrack, leidt donderdag een overleg met hoge functionarissen uit Israël en Syrië, bericht Axios. De Amerikaanse nieuwswebsite baseert zich op een Amerikaanse functionaris en een andere ingewijde

11 uur geleden
Trump zegt dat Chinese president hem heeft uitgenodigd

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag gezegd dat hij is uitgenodigd voor een bezoek aan China door zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Trump zei dat hij waarschijnlijk met Xi praat in "een niet al te verre toekomst".

12 uur geleden
VN-chef: gruwelen in Gaza ongekend in recente geschiedenis

NEW YORK (ANP/AFP/DPA) - VN-chef António Guterres noemt de gruwelen als gevolg van de Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook ongekend in de recente geschiedenis. "De mate van dood en verderf die er gezaaid wordt" onder de Palestijnen "kent geen gelijke in onze jaren", aldus Guterres.

14 uur geleden
Journalistenbond: lijden journalisten Gaza is doelbewuste tactiek

NEW YORK (ANP) - De grote internationale journalistenorganisatie Comité ter Bescherming van Journalisten (CPJ) ziet het lijden van journalisten in de belegerde en onder vuur liggende Gazastrook als "onderdeel van een doelbewuste tactiek" van de Israëlische regering.

14 uur geleden