Britse premier betaalt gekregen Taylor Swift-kaartjes terug
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft giften die hij ontving ter waarde van meer dan 6000 pond (zo'n 7200 euro) terugbetaald. Het gaat onder meer om zes kaartjes voor een concert van Taylor Swift. Ook de kosten van vier kaartjes voor paardenraces en een huurovereenkomst met een modeontwerper voor kleding voor zijn vrouw zijn overgemaakt.
De Britse premier ligt onder vuur door de hoeveelheid donaties die hij krijgt. Door de controverse kondigde Starmer vorige maand al aan dat hij geen kleedgeld meer accepteert van donateurs. Hetzelfde geldt voor vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën.
Een grote weldoener van Starmer en zijn Labour-partij is de steenrijke Waheed Alli die ook lid is van het Hogerhuis. Hij betaalde duizenden euro's voor Starmers werkpakken en brillen. Woensdag werd bekend dat een toezichthouder van het parlement onderzoek naar hem doet, vermoedelijk voor het niet opgeven van zijn (zakelijke) belangen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.
40 minuten geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
11 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
11 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
12 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
12 uur geleden