Britse premier betaalt gekregen Taylor Swift-kaartjes terug
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft giften die hij ontving ter waarde van meer dan 6000 pond (zo'n 7200 euro) terugbetaald. Het gaat onder meer om zes kaartjes voor een concert van Taylor Swift. Ook de kosten van vier kaartjes voor paardenraces en een huurovereenkomst met een modeontwerper voor kleding voor zijn vrouw zijn overgemaakt.
De Britse premier ligt onder vuur door de hoeveelheid donaties die hij krijgt. Door de controverse kondigde Starmer vorige maand al aan dat hij geen kleedgeld meer accepteert van donateurs. Hetzelfde geldt voor vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën.
Een grote weldoener van Starmer en zijn Labour-partij is de steenrijke Waheed Alli die ook lid is van het Hogerhuis. Hij betaalde duizenden euro's voor Starmers werkpakken en brillen. Woensdag werd bekend dat een toezichthouder van het parlement onderzoek naar hem doet, vermoedelijk voor het niet opgeven van zijn (zakelijke) belangen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
2 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is onderweg naar Pakistan voor onderhandelingen met Iran. Voordat hij in Washington op het vliegtuig stapte, zei hij tegen journalisten dat hij hoopt op een positieve uitkomst. Vanaf zaterdag gaan de VS en Iran praten over een definitief einde aan de oorlog.
5 uur geleden