Britse premier betaalt gekregen Taylor Swift-kaartjes terug
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft giften die hij ontving ter waarde van meer dan 6000 pond (zo'n 7200 euro) terugbetaald. Het gaat onder meer om zes kaartjes voor een concert van Taylor Swift. Ook de kosten van vier kaartjes voor paardenraces en een huurovereenkomst met een modeontwerper voor kleding voor zijn vrouw zijn overgemaakt.
De Britse premier ligt onder vuur door de hoeveelheid donaties die hij krijgt. Door de controverse kondigde Starmer vorige maand al aan dat hij geen kleedgeld meer accepteert van donateurs. Hetzelfde geldt voor vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën.
Een grote weldoener van Starmer en zijn Labour-partij is de steenrijke Waheed Alli die ook lid is van het Hogerhuis. Hij betaalde duizenden euro's voor Starmers werkpakken en brillen. Woensdag werd bekend dat een toezichthouder van het parlement onderzoek naar hem doet, vermoedelijk voor het niet opgeven van zijn (zakelijke) belangen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
46 minuten geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
1 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
6 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
7 uur geleden