Britse premier betaalt gekregen Taylor Swift-kaartjes terug
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft giften die hij ontving ter waarde van meer dan 6000 pond (zo'n 7200 euro) terugbetaald. Het gaat onder meer om zes kaartjes voor een concert van Taylor Swift. Ook de kosten van vier kaartjes voor paardenraces en een huurovereenkomst met een modeontwerper voor kleding voor zijn vrouw zijn overgemaakt.
De Britse premier ligt onder vuur door de hoeveelheid donaties die hij krijgt. Door de controverse kondigde Starmer vorige maand al aan dat hij geen kleedgeld meer accepteert van donateurs. Hetzelfde geldt voor vicepremier Angela Rayner en minister Rachel Reeves van Financiën.
Een grote weldoener van Starmer en zijn Labour-partij is de steenrijke Waheed Alli die ook lid is van het Hogerhuis. Hij betaalde duizenden euro's voor Starmers werkpakken en brillen. Woensdag werd bekend dat een toezichthouder van het parlement onderzoek naar hem doet, vermoedelijk voor het niet opgeven van zijn (zakelijke) belangen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
49 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
5 uur geleden