Britse politie vermoedt Russische sabotage bij brand in magazijn
LONDEN (ANP) - De Britse anti-terrorismepolitie onderzoekt of Russische spionnen een brandbom hebben geplaatst aan boord van een vliegtuig naar Groot-Brittannië, schrijft The Guardian. In juli brak er in een DHL-magazijn in Birmingham brand uit toen het bompakket vlam vatte.
Niemand raakte gewond bij de brand, maar als de bom was afgegaan aan boord van het vliegtuig had dat mogelijk rampzalige gevolgen gehad, schrijft de Britse krant. Het is onduidelijk of het pakket met een vracht- of een passagiersvliegtuig is vervoerd of aan wie het was geadresseerd.
Britse onderzoekers vermoeden dat het incident onderdeel is van een grotere Russische sabotagecampagne in Europa. Het hoofd van de Duitse inlichtingendienst maakte maandag bekend dat iets soortgelijks gebeurde in Leipzig. Een pakket in een distributiecentrum vloog toen plotseling in brand. Het pakketje had op dat moment eigenlijk aan boord van een vliegtuig moeten zijn, maar de vlucht was vertraagd.
Meer uit Buitenland
CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
49 minuten geledenRAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.
13 uur geleden