Britse politie vermoedt Russische sabotage bij brand in magazijn
LONDEN (ANP) - De Britse anti-terrorismepolitie onderzoekt of Russische spionnen een brandbom hebben geplaatst aan boord van een vliegtuig naar Groot-Brittannië, schrijft The Guardian. In juli brak er in een DHL-magazijn in Birmingham brand uit toen het bompakket vlam vatte.
Niemand raakte gewond bij de brand, maar als de bom was afgegaan aan boord van het vliegtuig had dat mogelijk rampzalige gevolgen gehad, schrijft de Britse krant. Het is onduidelijk of het pakket met een vracht- of een passagiersvliegtuig is vervoerd of aan wie het was geadresseerd.
Britse onderzoekers vermoeden dat het incident onderdeel is van een grotere Russische sabotagecampagne in Europa. Het hoofd van de Duitse inlichtingendienst maakte maandag bekend dat iets soortgelijks gebeurde in Leipzig. Een pakket in een distributiecentrum vloog toen plotseling in brand. Het pakketje had op dat moment eigenlijk aan boord van een vliegtuig moeten zijn, maar de vlucht was vertraagd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
1 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
1 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
4 uur geleden