Britse minister Raab roept Taliban op tot geweldloosheid
LONDEN (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Dominic Raab, heeft de Taliban opgeroepen het geweld te staken en de mensenrechten te respecteren, nu de islamitische strijders op het punt staan de volledige controle over Afghanistan over te nemen.
Via sociale media zegt Raab "mijn diepe bezorgdheid over de toekomst van Afghanistan" te delen met zijn Pakistaanse ambtsgenoot, Shah Mehmood Qureshi.
De Britse premier Boris Johnson heeft inmiddels een vergadering van het nationale veiligheidskabinet belegd, waarin de gevolgen van de aanstaande val van Kabul worden besproken. Hij heeft daarnaast het parlement van vakantie teruggeroepen om komende woensdag crisisoverleg te voeren.
Diplomatieke aanwezigheid
De Britse ambassadeur in Afghanistan is ondanks de opmars van de Taliban naar de hoofdstad nog steeds aan het werk in Kabul. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken doet het ambassadepersoneel er alles aan om Britten die het land willen verlaten, in staat te stellen dit te doen.
"We hebben onze diplomatieke aanwezigheid verminderd als reactie op de situatie ter plaatse, maar onze ambassadeur blijft in Kabul en het personeel van de Britse regering blijft werken om hulp te bieden aan Britse onderdanen en onze Afghaanse staf", zei een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Groot-Brittannië zet ongeveer 600 militairen in om de ongeveer 3000 onderdanen uit het land te helpen evacueren. Volgens Johnson zal daarna het "overgrote deel" van het resterende ambassadepersoneel in Kabul naar het Verenigd Koninkrijk terugkeren.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
3 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Pride in de Duitse hoofdstad Berlijn is stopgezet. De politie meldt dat een voertuig lijkt te zijn ingereden op mensen. Daarbij zijn meerdere personen gewond geraakt.
8 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Oekraïne houdt er rekening mee dat Rusland opnieuw een beroep gaat doen op bondgenoot Noord-Korea. Het regime van dictator Kim Jong-un kan tienduizenden extra militairen en militair materieel leveren, stelde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een toespraak.
8 uur geledenSAO PAULO (ANP/AFP/DPA) - De zoon van de voormalige president Jair Bolsonaro doet in Brazilië mee aan de presidentsverkiezingen. Flávio Bolsonaro neemt het in oktober op tegen de linkse president Inácio Lula da Silva.
10 uur geleden