Britse media: VK en VS overwegen aanval op Jemenitische Houthi's
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk overweegt samen de Verenigde Staten militaire posities van Houthi's in Jemen aan te vallen, schrijven Britse media. Premier Rishi Sunak zou daarom het kabinet donderdag bijeen hebben geroepen voor een overleg. Zowel Londen als Washington heeft de plannen niet bevestigd.
De gezamenlijke aanval zou al snel kunnen plaatsvinden. De Britse regering zou ook andere toppolitici hebben geïnformeerd, onder wie oppositieleider Keir Starmer van Labour en de voorzitter van het Lagerhuis. De Jemenitische rebellen vallen schepen op de Rode Zee aan met drones en raketten, als teken van steun voor Hamas en de Palestijnen. De VS zeiden donderdag dat de Houthi's sinds 19 november al 27 aanvallen hadden uitgevoerd.
De Amerikanen en Britten waarschuwden de Houthi's onlangs voor gevolgen als ze doorgaan met de aanvallen. De twee landen haalden eerder deze week samen achttien drones en drie raketten van de Houthi's uit de lucht. De Britse defensieminister Grant Shapps zei toen dat het "de grootste aanval" van de Jemenitische rebellen in de Rode Zee tot dusver was.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen is niet van plan van koers te veranderen nu de Amerikaanse president Donald Trump dreigt met extra importheffingen. Dat schrijft hij op Facebook.
15 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - In Groenland komt maandagavond naar verwachting opnieuw een groot aantal Deense militairen aan, meldt de Deense zender TV 2 op basis van het leger. Zij maken onderdeel uit van de Deense troepenbouw die daar momenteel plaatsvindt. Het is onduidelijk om hoeveel militairen het precies gaat.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De prioriteit van de Europese Commissie en de EU ligt bij dialoog en de-escalatie van het conflict over Groenland tussen de EU en de VS, benadrukte een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. De gesprekken die sinds zaterdag op alle niveaus worden gevoerd, zijn gericht op het van tafel krijgen van de extra importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump oplegt aan acht Europese landen, waaronder Nederland, zei de woordvoerder.
1 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG) - Deense regeringsfunctionarissen hebben besloten niet aanwezig te zijn in Davos deze week, te midden van een escalerend conflict over Groenland. Dat bevestigt het World Economic Forum.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer denkt niet dat de Amerikaanse president Donald Trump echt militaire actie tegen Groenland overweegt. Dat zei hij bij een persconferentie over de hogere importheffingen waarmee Trump dreigt. Die zouden gelden voor de landen die vorige week een klein aantal militairen naar Groenland hebben gestuurd, waaronder ook Nederland.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.
4 uur geleden