Britse media: VK en VS overwegen aanval op Jemenitische Houthi's
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk overweegt samen de Verenigde Staten militaire posities van Houthi's in Jemen aan te vallen, schrijven Britse media. Premier Rishi Sunak zou daarom het kabinet donderdag bijeen hebben geroepen voor een overleg. Zowel Londen als Washington heeft de plannen niet bevestigd.
De gezamenlijke aanval zou al snel kunnen plaatsvinden. De Britse regering zou ook andere toppolitici hebben geïnformeerd, onder wie oppositieleider Keir Starmer van Labour en de voorzitter van het Lagerhuis. De Jemenitische rebellen vallen schepen op de Rode Zee aan met drones en raketten, als teken van steun voor Hamas en de Palestijnen. De VS zeiden donderdag dat de Houthi's sinds 19 november al 27 aanvallen hadden uitgevoerd.
De Amerikanen en Britten waarschuwden de Houthi's onlangs voor gevolgen als ze doorgaan met de aanvallen. De twee landen haalden eerder deze week samen achttien drones en drie raketten van de Houthi's uit de lucht. De Britse defensieminister Grant Shapps zei toen dat het "de grootste aanval" van de Jemenitische rebellen in de Rode Zee tot dusver was.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
21 minuten geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
2 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.
5 uur geleden