Britse media: VK en VS overwegen aanval op Jemenitische Houthi's
LONDEN (ANP/AFP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk overweegt samen de Verenigde Staten militaire posities van Houthi's in Jemen aan te vallen, schrijven Britse media. Premier Rishi Sunak zou daarom het kabinet donderdag bijeen hebben geroepen voor een overleg. Zowel Londen als Washington heeft de plannen niet bevestigd.
De gezamenlijke aanval zou al snel kunnen plaatsvinden. De Britse regering zou ook andere toppolitici hebben geïnformeerd, onder wie oppositieleider Keir Starmer van Labour en de voorzitter van het Lagerhuis. De Jemenitische rebellen vallen schepen op de Rode Zee aan met drones en raketten, als teken van steun voor Hamas en de Palestijnen. De VS zeiden donderdag dat de Houthi's sinds 19 november al 27 aanvallen hadden uitgevoerd.
De Amerikanen en Britten waarschuwden de Houthi's onlangs voor gevolgen als ze doorgaan met de aanvallen. De twee landen haalden eerder deze week samen achttien drones en drie raketten van de Houthi's uit de lucht. De Britse defensieminister Grant Shapps zei toen dat het "de grootste aanval" van de Jemenitische rebellen in de Rode Zee tot dusver was.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
2 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - Het dodental in Vietnam door al weken aanhoudende zware regenval en overstromingen is gestegen naar minstens 55, meldt de regering van het land. Ook wordt nog gezocht naar 13 vermisten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Republikeins congreslid Marjorie Taylor Greene verlaat op 5 januari het Huis van Afgevaardigden, laat zij weten in een verklaring op X. De aankondiging volgt op een conflict met de Amerikaanse president Donald Trump. Taylor Greene bekritiseerde Trump recent omdat hij zich lang verzette tegen de publicatie van documenten in de Epstein-affaire.
7 uur geledenBELÉM (ANP) - De klimaattop in Belém is bijna voorbij, maar in de teksten die tot dusver naar buiten zijn gekomen en de reacties van onderhandelaars daarop zijn geen grote doorbraken te bespeuren. Laat op de avond (lokale tijd) zijn onderhandelaars nog wel met elkaar in gesprek op de COP30. Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) is bijvoorbeeld gaan praten met de voorzitter van de top, André Corrêa do Lago.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
13 uur geleden