Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Brits onderzoek stelt ex-patiënten opnieuw bloot aan corona

Brits onderzoek stelt ex-patiënten opnieuw bloot aan corona

LONDEN (ANP) - Britse onderzoekers van de universiteit van Oxford beginnen maandag met een nieuwe proef waarbij deelnemers, die het coronavirus al hebben gehad, opnieuw aan de longziekte worden blootgesteld. Ze willen zien hoe het immuunsysteem daarop reageert en of ze opnieuw besmet kunnen raken.

In februari gaf het land als eerste ter wereld al toestemming voor proeven op mensen waarbij vrijwilligers opzettelijk werden besmet met Covid-19 om uitgebreid onderzoek te doen naar de ziekte die door het coronavirus wordt veroorzaakt. Met het nieuwe onderzoek willen wetenschappers vooral meer kennis opdoen over immuniteit.

"De informatie uit dit onderzoek zal ons in staat stellen om betere vaccins en behandelingen te ontwikkelen. En helpt ons ook om te begrijpen of mensen beschermd zijn na Covid, en voor hoelang", zegt Helen McShane, een vaccinoloog op Oxford en hoofdonderzoeker van het onderzoek. Ook hoopt ze meer inzicht te krijgen in welke immuunresponsen beschermen tegen herinfectie.

Wetenschappers gebruiken al tientallen jaren menselijke proefpersonen om meer te weten te komen over ziekten zoals malaria, griep, tyfus en cholera, en om behandelingen en vaccins tegen deze ziekten te ontwikkelen.

In de eerste fase van de proef wordt gekeken wat de laagste dosis van het virus is dat nodig is om zich te laten vermenigvuldigen bij ongeveer de helft van de deelnemers, terwijl er weinig tot geen symptomen optreden. In de tweede fase, die deze zomer begint, worden verschillende vrijwilligers besmet met deze standaarddosis.

In fase één zullen maximaal 64 gezonde deelnemers van 18 tot 30 jaar die minstens drie maanden geleden besmet waren met het coronavirus, opnieuw geïnfecteerd worden met de oorspronkelijke stam van SARS-CoV-2.

Ze worden dan ten minste zeventien dagen in quarantaine geplaatst en gecontroleerd. Iedereen die symptomen ontwikkelt, krijgt een behandeling met Regeneron. Dat is het middel dat de Amerikaanse ex-president Donald Trump na zijn coronabesmetting kreeg. Regeneron combineert twee antilichamen, die samen het coronavirus in het lichaam te lijf moeten gaan, genaamd casirivimab en imdevimab.

Meer uit Buitenland

ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

59 minuten geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

2 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

2 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

4 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

5 uur geleden
Elf doden bij aanval op Mexicaans voetbalveld

SALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.

6 uur geleden
Interim-president Venezuela: klaar met orders uit Washington

CARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.

7 uur geleden