Noord-Korea lijkt klaar te zijn voor nieuwe kernproef
SEOUL (ANP) - Noord-Korea lijkt klaar te zijn om snel een nieuwe kernproef uit te voeren, meldt persbureau Yonhap op basis van de Zuid-Koreaanse inlichtingendienst. De kernproef zou binnen korte tijd kunnen worden gerealiseerd, mocht leider Kim Jong-un dit besluiten. Het zou de zevende kernproef van het land zijn, de laatste was in 2017.
Volgens de inlichtingendienst lijkt Noord-Korea zijn inspanningen om nucleair materiaal te verkrijgen op te voeren en wordt er gebouwd aan meerdere fabrieken voor kernkoppen.
Ook lijkt Pyongyang zich met hulp van Rusland voor te bereiden op de lancering van een nieuwe spionagesatelliet van betere kwaliteit. Noord-Korea lanceerde zijn eerste spionagesatelliet in 2023.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
51 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
59 minuten geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
3 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
3 uur geleden