Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rusland roept Oekraïners in Pokrovsk op zich over te geven

Rusland roept Oekraïners in Pokrovsk op zich over te geven

POKROVSK (ANP/RTR) - Rusland heeft de Oekraïense militairen in het belegerde Pokrovsk en Koepjansk opgeroepen om zich over te geven. Volgens het Russische ministerie van Defensie is dat de enige manier waarop de troepen in de twee Oost-Oekraïense steden zichzelf kunnen redden.

Volgens Rusland zijn de Oekraïners volledig omsingeld, maar Oekraïne ontkent dat. De Russen proberen al zeker een jaar om Koepjansk en Pokrovsk in te nemen. Die steden liggen allebei aan de frontlijn, maar niet bij elkaar in de buurt. Toch zou de situatie volgens Moskou vergelijkbaar zijn.

Ook woensdag zou het Russische leger meer terreinwinst hebben geboekt in Pokrovsk. Volgens het ministerie van Defensie zouden de Oekraïners bovendien hebben geprobeerd om de omsingeling te breken, maar dat zou zijn mislukt.

Strategisch punt

De Russen rukken de laatste tijd langzaam op in Oost-Oekraïne, maar hebben al sinds begin 2024 geen plaats van belang meer ingenomen. Toen veroverden ze Avdiivka.

De innames van Pokrovsk en Koepjansk zouden belangrijke successen zijn voor Rusland. Vooral Pokrovsk is een strategisch belangrijk punt, dat de Russen zou kunnen helpen verder door te stoten.

Meer uit Buitenland

Lancet-rapport: hitte nu grofweg even dodelijk als malaria en hiv

LONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.

27 minuten geleden
Oppositieleider waarschuwt Netanyahu en dringt aan op aftreden

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.

29 minuten geleden
Verkiezingen Israël: hoogste opkomst sinds 1999

JERUZALEM (ANP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen is uitgekomen op 77,7 procent, de hoogste sinds 1999. Dat maakte de kiescommissie bekend nadat de stembussen dinsdagavond werden gesloten.

30 minuten geleden
VS van plan visum te verstrekken aan gevluchte Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.

3 uur geleden
Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

4 uur geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

4 uur geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

5 uur geleden