Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brein' achter aanslag Charlie Hebdo krijgt levenslang

'Brein' achter aanslag Charlie Hebdo krijgt levenslang

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse terreurverdachte Peter Chérif is in Parijs veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn deelname aan een terroristische organisatie. Hij wordt gezien als het brein achter de aanslag op het satirische blad Charlie Hebdo in 2015.

Ook de aanklagers hadden levenslang geëist. Door de ernst van de feiten mag hij van de rechters de eerste 22 jaar geen kans maken op vervroegde vrijlating.

De 42-jarige Chérif, ook bekend als Abu Hamza, had een nauwe band met een van de twee broers Kouachi, de uitvoerders van de bloedige aanslag op Charlie Hebdo in Parijs. Bij de schietpartij op de redactie vielen twaalf doden. Zelf ontkent hij een rol te hebben gespeeld.

Al Qaida

Chérif zou de aanslag hebben georganiseerd vanuit Jemen, waar hij in 2011 naartoe was gevlucht. Daar was hij aangesloten bij Al Qaida op het Arabisch Schiereiland en ook betrokken bij de ontvoering van drie Franse hulpverleners.

In 2018 is Chérif gearresteerd in Djibouti. Hij is geboren in Parijs en zou na zijn bekering tot de islam in 2003 snel zijn geradicaliseerd.

Meer uit Buitenland

Britse seriemoordenaar bekent moord op meisje in 1999

LONDEN (ANP/RTR) - Een veroordeelde Britse seriemoordenaar, bekend als de Suffolk Strangler, heeft toegegeven schuldig te zijn aan nog een moord. Het 17-jarige slachtoffer, Victoria Hall, werd in 1999 ontvoerd en gedood.

16 minuten geleden
Chinese oud-minister krijgt levenslang voor omkoping

BEIJING (ANP/RTR) - Een Chinese oud-minister van Justitie is tot een levenslange gevangenisstraf veroordeeld voor het aannemen van steekpenningen tussen 2006 en 2022. Een rechtbank acht bewezen dat Tang Yijun jarenlang verschillende topfuncties hiervoor misbruikte, melden Chinese staatsmedia als CCTV en China Daily.

47 minuten geleden
Kremlin bevestigt volgende overlegronde met Oekraïne in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft bevestigd dat het diplomatieke overleg met Oekraïne en de VS woensdag en donderdag wordt hervat in Abu Dhabi. Het geplande overleg van afgelopen weekend ging niet door om planningsredenen, aldus het Kremlin.

1 uur geleden
Vijftal opgepakt in Duitsland voor leveren van wapens aan Rusland

BERLIJN (ANP) - Vijf mannen die het wapenembargo tegen Rusland zouden hebben omzeild zijn opgepakt in Duitsland. De vijf leverden voor minstens 30 miljoen euro aan tientallen Russische bedrijven, stelt het Duitse Openbaar Ministerie. Ze zouden zijn aangestuurd door Russische diensten.

1 uur geleden
Noorse premier wil uitleg van kroonprinses over Epstein-contact

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit moet uitleg geven over haar contact met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, volgens premier Jonas Gahr Støre. Dat zei hij maandag tegen het Noorse dagblad VG.

1 uur geleden
Iran ontbiedt Europese ambassadeurs om terreurlijst

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft Europese ambassadeurs ontboden, omdat landen van de Europese Unie vorige week besloten de Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) op de terreurlijst te zetten. Eerder werd bekend dat Teheran als vergeldingsmaatregel militairen uit die landen als terroristen gaat bestempelen.

3 uur geleden
Trump dreigt met rechtszaak tegen 'loser Noah' na Grammy Awards

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woedend gereageerd op de uitreiking van de Grammy Awards. Hij noemde de ceremonie bijna onkijkbaar en dreigde met een rechtszaak tegen komiek en presentator Trevor Noah, die grappen maakte over Trump en zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Maak je klaar, Noah, ik ga wat lol met je hebben", schreef hij online.

3 uur geleden