Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Brein' achter aanslag Charlie Hebdo krijgt levenslang

'Brein' achter aanslag Charlie Hebdo krijgt levenslang

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse terreurverdachte Peter Chérif is in Parijs veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn deelname aan een terroristische organisatie. Hij wordt gezien als het brein achter de aanslag op het satirische blad Charlie Hebdo in 2015.

Ook de aanklagers hadden levenslang geëist. Door de ernst van de feiten mag hij van de rechters de eerste 22 jaar geen kans maken op vervroegde vrijlating.

De 42-jarige Chérif, ook bekend als Abu Hamza, had een nauwe band met een van de twee broers Kouachi, de uitvoerders van de bloedige aanslag op Charlie Hebdo in Parijs. Bij de schietpartij op de redactie vielen twaalf doden. Zelf ontkent hij een rol te hebben gespeeld.

Al Qaida

Chérif zou de aanslag hebben georganiseerd vanuit Jemen, waar hij in 2011 naartoe was gevlucht. Daar was hij aangesloten bij Al Qaida op het Arabisch Schiereiland en ook betrokken bij de ontvoering van drie Franse hulpverleners.

In 2018 is Chérif gearresteerd in Djibouti. Hij is geboren in Parijs en zou na zijn bekering tot de islam in 2003 snel zijn geradicaliseerd.

Meer uit Buitenland

Ook VK bekritiseert Israël over vergroting controle Westoever

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.

1 uur geleden
Franse oud-minister krijgt politiebescherming om banden Epstein

PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.

3 uur geleden
Buckingham Palace steunt politie in onderzoek naar Andrew

LONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.

4 uur geleden
VS en Armenië sluiten deal voor nucleaire samenwerking

TBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.

5 uur geleden
Mexico stuurt geen olie meer naar Cuba, maar wel humanitaire hulp

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.

5 uur geleden
Starmer heeft weer lucht na steun van kabinetsleden

LONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.

5 uur geleden
Maxwell weigert te antwoorden op vragen van Amerikaans parlement

WASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

7 uur geleden