'Brein' achter aanslag Charlie Hebdo krijgt levenslang
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse terreurverdachte Peter Chérif is in Parijs veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn deelname aan een terroristische organisatie. Hij wordt gezien als het brein achter de aanslag op het satirische blad Charlie Hebdo in 2015.
Ook de aanklagers hadden levenslang geëist. Door de ernst van de feiten mag hij van de rechters de eerste 22 jaar geen kans maken op vervroegde vrijlating.
De 42-jarige Chérif, ook bekend als Abu Hamza, had een nauwe band met een van de twee broers Kouachi, de uitvoerders van de bloedige aanslag op Charlie Hebdo in Parijs. Bij de schietpartij op de redactie vielen twaalf doden. Zelf ontkent hij een rol te hebben gespeeld.
Al Qaida
Chérif zou de aanslag hebben georganiseerd vanuit Jemen, waar hij in 2011 naartoe was gevlucht. Daar was hij aangesloten bij Al Qaida op het Arabisch Schiereiland en ook betrokken bij de ontvoering van drie Franse hulpverleners.
In 2018 is Chérif gearresteerd in Djibouti. Hij is geboren in Parijs en zou na zijn bekering tot de islam in 2003 snel zijn geradicaliseerd.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische gezant Kirill Dmitriev heeft bij president Vladimir Poetin verslag gedaan over zijn gesprekken met de Amerikanen van afgelopen weekend. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky presenteerde woensdag details uit een nieuw 20-puntenplan van de Amerikanen en de Oekraïners en zei dat hij dezelfde dag nog een antwoord uit Moskou verwacht. Het Kremlin zegt nog bezig te zijn met het formuleren van een reactie.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
4 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
12 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
16 uur geleden