
'Brein' achter aanslag Charlie Hebdo krijgt levenslang
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse terreurverdachte Peter Chérif is in Parijs veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor zijn deelname aan een terroristische organisatie. Hij wordt gezien als het brein achter de aanslag op het satirische blad Charlie Hebdo in 2015.
Ook de aanklagers hadden levenslang geëist. Door de ernst van de feiten mag hij van de rechters de eerste 22 jaar geen kans maken op vervroegde vrijlating.
De 42-jarige Chérif, ook bekend als Abu Hamza, had een nauwe band met een van de twee broers Kouachi, de uitvoerders van de bloedige aanslag op Charlie Hebdo in Parijs. Bij de schietpartij op de redactie vielen twaalf doden. Zelf ontkent hij een rol te hebben gespeeld.
Al Qaida
Chérif zou de aanslag hebben georganiseerd vanuit Jemen, waar hij in 2011 naartoe was gevlucht. Daar was hij aangesloten bij Al Qaida op het Arabisch Schiereiland en ook betrokken bij de ontvoering van drie Franse hulpverleners.
In 2018 is Chérif gearresteerd in Djibouti. Hij is geboren in Parijs en zou na zijn bekering tot de islam in 2003 snel zijn geradicaliseerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump wil 1200 banen schrappen bij inlichtingendienst CIA, melden bronnen die bekend zijn met de plannen aan The Washington Post.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft vrijdagavond opnieuw luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in Syrië, in de omgeving van de steden Damascus en Hama, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. De aanvallen worden gezien als een waarschuwing aan het adres van de nieuwe islamitische machthebbers in Syrië.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op X stevig uitgehaald naar de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Die uitte vrijdag kritiek op het bestempelen van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) als een extremistische organisatie. "We hebben door onze geschiedenis geleerd dat rechts-extremisme moet worden tegengehouden", reageerde het Duitse ministerie op dat bericht van Rubio.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance beschuldigt Duitsland ervan de "Berlijnse Muur" te herbouwen door de partij Alternative für Deutschland (AfD) sinds vrijdag als extremistische organisatie te bestempelen. Dat besluit geeft de Duitse inlichtingendienst meer bevoegdheden om de partij in de gaten te houden.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - In de Duitse stad Stuttgart is vrijdag aan het begin van de avond een auto op een groep mensen ingereden. Dat melden hulpdiensten. Zeker drie mensen zijn gewond geraakt. De verwondingen van meerdere slachtoffers zouden ernstig zijn, meldt de brandweer op X.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zijn vader koning Charles hebben momenteel geen contact. De Britse prins wil het graag bijleggen met zijn familie en hoopt op "verzoening", vertelt hij in een interview met de BBC.
11 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney reist dinsdag naar Washington D.C. voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Carney tijdens zijn eerste persconferentie na de verkiezingswinst van afgelopen maandag. Het gesprek zal volgens de premier gaan over handel en veiligheid.
11 uur geleden