
Braziliaans Hof: onderzoek of Bolsonaro nepnieuws verspreidt
BRASILIA (ANP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof stelt een onderzoek in naar president Jair Bolsonaro vanwege uitspraken waarin hij beweerde dat er bij de verkiezingen van volgend jaar fraude zal plaatsvinden. Het Hof doet al geruime tijd onderzoek naar de vraag of de Braziliaanse regering nepnieuws verspreidt en voegt de rechts-populistische Bolsonaro aan dat onderzoek toe.
De president zal zich tijdens de verkiezingen van 2022 naar verwachting verkiesbaar stellen voor een tweede termijn. Hij heeft herhaaldelijk beweerd dat het elektronische stemsysteem dat Brazilië gebruikt gevoelig is voor fraude. Volgens critici zijn zijn uitspraken bedoeld om twijfel te creëren bij de bevolking, zodat het makkelijker wordt voor Bolsonaro om zich niet neer te leggen bij een eventuele verkiezingsnederlaag.
Het hoogste verkiezingstribunaal (TSE) van Brazilië maakte maandag bekend dat het ook onderzoek gaat doen naar Bolsonaro vanwege de uitspraken.
Meer uit Buitenland
BOGOTA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Colombiaanse presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag beschoten tijdens een campagne-evenement in hoofdstad Bogota. De 39-jarige rechtse oppositiesenator raakte volgens Colombiaanse media ernstig gewond.
43 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Los Angeles zijn zaterdag opnieuw mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen aanhoudingen van immigranten door immigratiedienst ICE. Stephen Miller, een belangrijke adviseur van president Donald Trump, veroordeelde de protesten en noemde die een "opstand" tegen de Verenigde Staten.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Een 30-jarige vrouw heeft in München zeker twee mensen neergestoken. Ze is door de politie neergeschoten en overleed later in het ziekenhuis aan haar verwondingen, bevestigt de politie.
5 uur geledenCHARKIV (ANP/DPA) - Rusland heeft opnieuw de Oost-Oekraïense stad Charkiv gebombardeerd. Daarbij is een 30-jarige vrouw gedood, meldt de gouverneur van de regio. President Volodymyr Zelensky zegt dat naast de dode ook meer dan veertig gewonden zijn gevallen.
6 uur geledenPASSAU (ANP/DPA) - In Passau in het zuidoosten van Duitsland is een man met zijn auto ingereden op een groep mensen. Vijf mensen zijn daarbij gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Niemand verkeert in levensgevaar. De politie sluit niet uit dat er opzet in het spel was.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Miljardair Elon Musk heeft de tweet verwijderd waarin hij zei dat president Donald Trump voorkomt in de dossiers van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Ook andere tweets zijn verwijderd.
9 uur geledenJAGODA (ANP) - Politie en sociaal werkers in Bulgarije hebben 75 zwaar verwaarloosde bejaarden aangetroffen in twee illegale tehuizen. Mensen waren vastgebonden aan bedden, werden verdoofd en geslagen, meldt het Bulgaarse ministerie van Binnenlandse Zaken, dat spreekt van "martelkamers". Vijf mensen zijn aangehouden.
9 uur geleden