Boze Duitse boeren verhinderen dat minister ferry verlaat
BERLIJN (ANP/DPA) - Betogende Duitse boeren hebben donderdag verhinderd dat minister Robert Habeck van Economie en Klimaat een veerboot kon verlaten. De regering heeft verontwaardigd gereageerd op het voorval.
Volgens de politie blokkeerden ongeveer honderd landbouwers de aanlegsteiger van de overzetboot in Schlüttsiel in de deelstaat Sleeswijk-Holstein. Habeck, tevens vicebondskanselier, kon niet van boord en was genoodzaakt om terug te keren naar het eiland Hooge, waar hij klaarblijkelijk op vakantie was.
Een woordvoerster van Habeck vertelde aan persbureau DPA dat hij graag met de boeren had gesproken. "De veiligheidssituatie liet echter niet toe om met alle boeren in dialoog te gaan. Op een aanbod van minister Habeck om met individuele boeren te praten is helaas niet ingegaan", klonk het.
De Duitse regering wil de brandstofsubsidies voor de landbouwsector de komende jaren afbouwen. Aanvankelijk was gepland om alle subsidies meteen te schrappen, maar intussen is besloten om dat geleidelijk te doen. Regeringswoordvoerder Steffen Hebestreit noemde het protest in een bericht op X "beschamend en in strijd met de regels van democratisch samenleven".
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
1 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
8 uur geleden