Bouterse begint vrijdag aan 20 jaar gevangenisstraf
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-legerleider Desi Bouterse (78) moet zich vrijdag melden bij een gevangenis om zijn gevangenisstraf van twintig jaar uit te zitten. Hij kreeg die straf na een proces van ruim zestien jaar, voor zijn aandeel in de moord op vijftien politieke tegenstanders in december 1982. Vier medeveroordeelden, die ieder vijftien jaar moeten uitzitten, zijn ook door het Openbaar Ministerie opgeroepen om vrijdag naar de gevangenis te gaan.
Bouterse is voorzitter van de Nationale Democratische Partij. Zijn partijgenoten willen vrijdagochtend solidariteit betuigen met de veroordeelde politicus en zijn gezin. Aanhangers zijn opgeroepen om naar Leonsberg te gaan, de buitenwijk van Paramaribo waar Bouterse woont. De politicus houdt daar een speech, zei partijkopstuk Ricardo Panka donderdag op de Surinaamse radio. Advocaat Irvin Kanhai zei eerder op de radio dat zijn vijf cliënten zich zullen houden aan de wet.
Bouterse wordt vrijdagochtend om 09.00 uur lokale tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) verwacht bij de Centrale Penitentiaire Inrichting in Santo Boma, zo'n twintig kilometer van het centrum van Paramaribo. Het is de bedoeling om hem zo snel mogelijk over te brengen naar een cel die nu wordt gebouwd op het terrein van het Militair Hospitaal in Paramaribo, pal aan de overkant van het Academisch Ziekenhuis. Daar is de ex-president verzekerd van medische zorg als die nodig mocht blijken.
Meer uit Buitenland
HAIFA (ANP/DPA) - De Iraanse krijgsmacht claimt aanvallen te hebben uitgevoerd op raffinaderijen en brandstofdepots in de Israëlische havenstad Haifa. Delen van de olie- en gasindustrie werden volgens een verklaring de afgelopen uren aangevallen met drones. Het is niet bekend of er schade aan de infrastructuur is toegebracht.
25 seconden geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
8 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
9 uur geleden