Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bouterse begint vrijdag aan 20 jaar gevangenisstraf

Bouterse begint vrijdag aan 20 jaar gevangenisstraf

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-legerleider Desi Bouterse (78) moet zich vrijdag melden bij een gevangenis om zijn gevangenisstraf van twintig jaar uit te zitten. Hij kreeg die straf na een proces van ruim zestien jaar, voor zijn aandeel in de moord op vijftien politieke tegenstanders in december 1982. Vier medeveroordeelden, die ieder vijftien jaar moeten uitzitten, zijn ook door het Openbaar Ministerie opgeroepen om vrijdag naar de gevangenis te gaan.

Bouterse is voorzitter van de Nationale Democratische Partij. Zijn partijgenoten willen vrijdagochtend solidariteit betuigen met de veroordeelde politicus en zijn gezin. Aanhangers zijn opgeroepen om naar Leonsberg te gaan, de buitenwijk van Paramaribo waar Bouterse woont. De politicus houdt daar een speech, zei partijkopstuk Ricardo Panka donderdag op de Surinaamse radio. Advocaat Irvin Kanhai zei eerder op de radio dat zijn vijf cliënten zich zullen houden aan de wet.

Bouterse wordt vrijdagochtend om 09.00 uur lokale tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) verwacht bij de Centrale Penitentiaire Inrichting in Santo Boma, zo'n twintig kilometer van het centrum van Paramaribo. Het is de bedoeling om hem zo snel mogelijk over te brengen naar een cel die nu wordt gebouwd op het terrein van het Militair Hospitaal in Paramaribo, pal aan de overkant van het Academisch Ziekenhuis. Daar is de ex-president verzekerd van medische zorg als die nodig mocht blijken.

Meer uit Buitenland

EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

11 minuten geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

2 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

2 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

3 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

4 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

4 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

5 uur geleden