Bouterse begint vrijdag aan 20 jaar gevangenisstraf
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-legerleider Desi Bouterse (78) moet zich vrijdag melden bij een gevangenis om zijn gevangenisstraf van twintig jaar uit te zitten. Hij kreeg die straf na een proces van ruim zestien jaar, voor zijn aandeel in de moord op vijftien politieke tegenstanders in december 1982. Vier medeveroordeelden, die ieder vijftien jaar moeten uitzitten, zijn ook door het Openbaar Ministerie opgeroepen om vrijdag naar de gevangenis te gaan.
Bouterse is voorzitter van de Nationale Democratische Partij. Zijn partijgenoten willen vrijdagochtend solidariteit betuigen met de veroordeelde politicus en zijn gezin. Aanhangers zijn opgeroepen om naar Leonsberg te gaan, de buitenwijk van Paramaribo waar Bouterse woont. De politicus houdt daar een speech, zei partijkopstuk Ricardo Panka donderdag op de Surinaamse radio. Advocaat Irvin Kanhai zei eerder op de radio dat zijn vijf cliënten zich zullen houden aan de wet.
Bouterse wordt vrijdagochtend om 09.00 uur lokale tijd (13.00 uur Nederlandse tijd) verwacht bij de Centrale Penitentiaire Inrichting in Santo Boma, zo'n twintig kilometer van het centrum van Paramaribo. Het is de bedoeling om hem zo snel mogelijk over te brengen naar een cel die nu wordt gebouwd op het terrein van het Militair Hospitaal in Paramaribo, pal aan de overkant van het Academisch Ziekenhuis. Daar is de ex-president verzekerd van medische zorg als die nodig mocht blijken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
19 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
1 uur geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
7 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
8 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
9 uur geleden