Bosbranden Sardinië onder controle, Sardiniërs maken balans op
ROME (ANP) - Na een dagenlange strijd tegen de bosbranden op Sardinië heeft de plaatselijke brandweer het Italiaanse eiland dinsdag weer veilig verklaard voor zowel de lokale bevolking als toeristen.
In de provincie Oristano in het westen van Sardinië is naar schatting 20.000 hectare land verbrand. Honderden mensen moesten hun huizen verlaten. Vijf blusvliegtuigen werden gebruikt om brandweerlieden op de grond te ondersteunen, waarbij Frankrijk en Griekenland elk twee vliegtuigen naar het eiland stuurden. Inwoners meldden dat de lucht over het hele eiland naar brand rook. Zelfs vanaf het strand was vuur en rook te zien.
Volgens het Italiaanse dagblad La Repubblica zal de schade waarschijnlijk honderden miljoenen euro's bedragen. De regering van Sardinië heeft aangekondigd de aanvraagprocedure voor financiële hulp te vereenvoudigen, zodat burgers en bedrijven sneller kunnen herbouwen.
Volgens de Italiaanse landbouwassociatie Coldiretti waren de branden veroorzaakt door de uitzonderlijke hitte en droogte van de afgelopen tijd. De organisatie schat dat het mogelijk vijftien jaar duurt voordat de verbrande bossen volledig zijn terug gegroeid.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
23 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
27 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Volgens het Kremlin heeft de Russische president Vladimir Poetin ingestemd met sommige van de Amerikaanse voorstellen voor vrede in Oekraïne. Maar een aantal andere voorstellen zou hij hebben verworpen. Volgens Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov is dit normaal in een onderhandelingsproces en zijn de Russen bereid om zo vaak af te spreken met de Amerikanen als nodig is voor een akkoord.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenBRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.
3 uur geleden