Bosbranden in Griekenland breiden zich verder uit
ATHENE (ANP/AFP/RTR) - De bosbranden die Griekenland teisteren hebben zich aangewakkerd door de harde wind op vrijdag uitgebreid. Volgens de Griekse hulpdiensten woedden er 56 branden in het hele land. De zwaarste zijn ten noorden van Athene, waar duizenden mensen hun huizen zijn ontvlucht. Ook kwam een 38-jarige man om het leven toen hij geraakt werd door een omvallende elektriciteitspaal.
Grote delen van Athene kampten met stroomstoringen ten gevolge van de branden. Ook werden inwoners opgeroepen binnen te blijven in verband met giftige rookontwikkeling.
Ten noorden van de hoofdstad woekerde het vuur aan weerszijden van de snelweg naar Noord-Griekenland, die is afgesloten. Het vuur naderde Marathon, waar volgens minister van burgerbescherming Nikos Hardalias de brandweer "een titanenstrijd" voert om de stad te beschermen. "De omstandigheden zijn extreem gevaarlijk", aldus de minister.
Peloponnesos
Op het eiland Evia, een populaire toeristenbestemming niet ver van Athene, werden vrijdagochtend mensen van de stranden gehaald. Een bosbrand had daar een bos met dennenbomen afgebrand, waarna acht dorpen werden geëvacueerd.
Op de Peloponnesos, in de buurt van het antieke Olympia, zijn 32 dorpen ontruimd. Volgens Hardalias proberen driehonderd brandweerlieden de geboorteplaats van de Olympische Spelen voor het vuur te behoeden.
Griekenland krijgt hulp bij het blussen van Israël, Cyprus, Frankrijk en Zweden. In de buurlanden Turkije en Noord-Macedonië woedden vrijdag eveneens nog bosbranden.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
10 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
11 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
11 uur geleden