Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbranden in Griekenland breiden zich verder uit

Bosbranden in Griekenland breiden zich verder uit

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - De bosbranden die Griekenland teisteren hebben zich aangewakkerd door de harde wind op vrijdag uitgebreid. Volgens de Griekse hulpdiensten woedden er 56 branden in het hele land. De zwaarste zijn ten noorden van Athene, waar duizenden mensen hun huizen zijn ontvlucht. Ook kwam een 38-jarige man om het leven toen hij geraakt werd door een omvallende elektriciteitspaal.

Grote delen van Athene kampten met stroomstoringen ten gevolge van de branden. Ook werden inwoners opgeroepen binnen te blijven in verband met giftige rookontwikkeling.

Ten noorden van de hoofdstad woekerde het vuur aan weerszijden van de snelweg naar Noord-Griekenland, die is afgesloten. Het vuur naderde Marathon, waar volgens minister van burgerbescherming Nikos Hardalias de brandweer "een titanenstrijd" voert om de stad te beschermen. "De omstandigheden zijn extreem gevaarlijk", aldus de minister.

Peloponnesos

Op het eiland Evia, een populaire toeristenbestemming niet ver van Athene, werden vrijdagochtend mensen van de stranden gehaald. Een bosbrand had daar een bos met dennenbomen afgebrand, waarna acht dorpen werden geëvacueerd.

Op de Peloponnesos, in de buurt van het antieke Olympia, zijn 32 dorpen ontruimd. Volgens Hardalias proberen driehonderd brandweerlieden de geboorteplaats van de Olympische Spelen voor het vuur te behoeden.

Griekenland krijgt hulp bij het blussen van Israël, Cyprus, Frankrijk en Zweden. In de buurlanden Turkije en Noord-Macedonië woedden vrijdag eveneens nog bosbranden.

Meer uit Buitenland

VS halen Venezolaanse interim-president van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez van de sanctielijst gehaald. Daar stond ze sinds 2018 op, nadat ze vicepresident was geworden onder president Nicolás Maduro. Nadat de Amerikanen hem in januari gevangennamen en Rodríguez de leiding over Venezuela overnam, is ze gaan samenwerken met de VS.

25 minuten geleden
Republikeinen kondigen plan aan voor einde gedeeltelijke shutdown

WASHINGTON (ANP) - Republikeinen in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een plan aangekondigd om de gedeeltelijke shutdown in de Verenigde Staten te beëindigen. Volgens Huisvoorzitter Mike Johnson is de partij het eens geworden over een gezamenlijke oplossing.

36 minuten geleden
Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

1 uur geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

1 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

2 uur geleden
Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

2 uur geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

4 uur geleden