Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bosbranden Griekenland verwoesten 90.000 hectare aan grond

Bosbranden Griekenland verwoesten 90.000 hectare aan grond

ATHENE (ANP/DPA) - De bosbranden in Griekenland hebben tot nu toe al zeker 90.000 hectare aan grond verwoest. Het geologische instituut van de universiteit van Athene heeft de schade berekend en zegt dat er nog veel meer afgebrande grond gaat bijkomen.

Op veel plekken in Griekenland woeden nog steeds bosbranden. "De data veranderen continu, aangezien het vuur nog niet geblust is", zegt hoogleraar geologie Niki Evelpidou tegen de Griekse krant Kathimerini. En zelfs als de branden geblust zijn, is het gevaar nog niet geweken volgens Evelpidou. De grond is na bosbranden extra kwetsbaar voor overstromingen en aardverschuivingen. "Dit is de laatste jaren vaak voorgekomen na veel regen."

Het eiland Evia is het hardst getroffen zegt de hoogleraar. Daar is zeker 50.000 hectare bos verbrand. Het vuur is daar nog niet een keer geblust en blijft zich uitbreiden. Op het schiereiland Peloponnesos is al ruim 10.000 hectare grond in de as gelegd.

Meer uit Buitenland

Australië zal staat Palestina in september erkennen

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië zal de staat Palestina officieel erkennen in september tijdens de Algemene Vergadering van de VN. Dat heeft premier Anthony Albanese maandag bekendgemaakt. "Totdat de Israëlische en Palestijnse staatssoevereiniteit permanent is, kan vrede alleen tijdelijk zijn", zei Albanese tegen verslaggevers.

18 minuten geleden
Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

2 uur geleden
Israël doodt Al Jazeera-journalist Anas al-Sharif in Gaza

GAZA STAD (ANP/RTR) - Israël heeft zondag Al Jazeera-correspondent Anas al-Sharif gedood in Gaza-Stad. De directeur van het Al Shifa-ziekenhuis heeft aan Al Jazeera bevestigd dat de 28-jarige Al-Sharif overleed na een aanval op een tent met journalisten bij de hoofdingang van het ziekenhuis. Volgens Al Jazeera lijkt het op een gerichte aanval door Israël. Daarbij kwamen nog zeker drie andere journalisten van Al Jazeera om.

6 uur geleden
VN-functionaris: plan Israël voor Gaza kan tot nieuwe ramp leiden

NEW YORK (ANP/AFP) - Israëls plan om Gaza-Stad te controleren brengt het risico van een "nieuwe ramp" met zich mee. Dat zei Miroslav Jenca, adjunct-secretaris-generaal van de VN, zondag in een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad. Jenca vreest dat het plan leidt tot "verdere gedwongen ontheemding, doden en verwoesting."

7 uur geleden
Iran zegt dat IAEA-functionaris land zal bezoeken voor gesprekken

TEHERAN (ANP/RTR) - Een hoge functionaris van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) vliegt maandag naar Iran voor gesprekken, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Er staat geen bezoek aan nucleaire locaties op de agenda.

9 uur geleden
VS-vicepresident: geen overleg Zelensky met Poetin voor Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De kans is klein dat er een gesprek komt tussen de Oekraïense president Zelensky en diens Russische ambtgenoot Poetin voordat Poetin vrijdag met de Amerikaanse president Trump spreekt. Een dergelijk overleg zou niet productief zijn, aldus de Amerikaanse vicepresident Vance over het streven naar een bestand tussen Rusland en Oekraïne.

12 uur geleden
Netanyahu belooft 'de klus te klaren' tegen Hamas

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat Israël geen andere keuze heeft dan "de klus te klaren" en Hamas te verslaan, gezien de weigering van Hamas om de wapens neer te leggen.

14 uur geleden