
Borsele stelt voor dat groep inwoners gaat kijken bij bouw kerncentrales Engeland
HEINKENSZAND - De gemeente Borsele biedt een afvaardiging van inwoners aan in Engeland de bouw van twee kerncentrales te bekijken.
Dat laat de Borselse burgemeester Gerben Dijksterhuis weten na de tweede bijeenkomst van de zogenaamde Borselse Voorwaarden Groep (BVG). Hierin buigen honderd inwoners, met hulp van experts, zich over de voorwaarden waaronder grote energieprojecten kunnen plaatsvinden in de gemeente Borsele. Het gaat dan onder meer over de mogelijke komst van twee nieuwe kerncentrales naar Borssele.
Extra expertise
Tijdens de tweede bijeenkomst, afgelopen maandag, verdiepten lokale experts zich samen met de deelnemers in thema’s voor de voorwaarden, zoals natuur, bouwoverlast, infrastructuur en wonen. In de drie bijeenkomsten die gepland staan voor september en oktober werkt de groep de voorwaarden verder uit. Voorwaarden die de BVG met minimaal 66 procent van de stemmen aanneemt, draagt ze eind dit jaar over aan de gemeenteraad van Borsele.
‘Tijdens het brainstormen kregen de deelnemers meer inzicht in de kennis die nodig is om goede voorwaarden op te stellen’, laat de gemeente weten. ‘Verschillende deelnemers hebben daarom voorgesteld om, naast de groep van lokale experts, aanvullende expertise te zoeken op het gebied van ecologie, calamiteiten en landschapsarchitectuur.’ De gemeente zegt haar uiterste best te doen om ervoor te zorgen dat deze expertise bij de volgende bijeenkomst, in september, beschikbaar is. ‘Daarnaast is er besproken of er behoefte is aan aanvullende expertise op het gebied van kernenergie of kernafval, maar dit is verworpen bij de stemmingen.’
Engeland
Op dit moment worden er twee kernreactoren gebouwd in zuidwest-Engeland. Deze bouwplaats hebben bestuurders van de provincie Zeeland en het Borselse college van burgemeester en wethouder onlangs bezocht. ‘Deze bouw heeft veel impact op de omgeving’, vertelde burgemeester Dijksterhuis bij terugkeer. ‘Om de omvang van zo’n bouwproject en alles wat daarbij komt kijken goed te kunnen inschatten, vinden wij het belangrijk dat deelnemers van de BVG dit zelf ervaren. Daarom hebben wij aangeboden dat een afvaardiging van zeven deelnemers, van wie twee vanuit de Borselse dorpsraden, voor de bijeenkomst in september Engeland bezoekt. Wij hopen dat dit hen meer inzicht geeft bij het stellen van voorwaarden.’
Meer uit Beveland
SINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.
2 uur geledenGOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.
6 uur geledenKORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.
7 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden.
1 dag geledenHEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.
1 dag geledenGOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.
1 dag geledenGOES - De gemeente Goes behoort tot de duurste gemeenten in Zeeland om te trouwen op vrijdagmiddag. Een bruidspaar betaalt 503 euro voor een vrijdagmiddagceremonie. Daarmee staat Goes op de vijfde plek qua kosten. Middelburg is met 730 euro de duurste gemeente.
1 dag geleden