Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boodschappen ook dit jaar duurder, zeggen topmannen Jumbo en PLUS

Boodschappen ook dit jaar duurder, zeggen topmannen Jumbo en PLUS

OEGSTGEEST (ANP) - Ook dit jaar zullen de prijzen van sommige A-merken in de supermarkten stijgen, verwachten de topmannen van PLUS en Jumbo. Meerdere fabrikanten vragen nu hogere inkoopprijzen, waardoor producten als koffie van A-merken harder in prijs stijgen dan die van huismerken.

Dit is afgelopen jaar "overduidelijk" gebeurd en zal dit jaar ook zo zijn, zei de topman van PLUS, Aart van Haren, donderdagavond tijdens een rondetafelconferentie in Oegstgeest (Zuid-Holland) over inkoopperikelen. "Na covid is het heel hard gegaan door de hyperinflatie. Als de inkoopprijs van een huismerk met 5 procent moet stijgen door hogere lonen of energie zijn ze daar transparant over. Een producent van een A-merk van datzelfde product komt ons rustig vertellen dat dat het product 9 procent in prijs moet stijgen", gaf hij als voorbeeld.

Hij stelde dat er in de praktijk fabrikanten zijn die 20 procent hogere inkoopprijzen willen vanwege duurdere grondstoffen voor bijvoorbeeld melk. Welke A-merken dit doen en bij wat voor producten, weet hij niet. "Ik denk dat het door het hele assortiment gebeurt, maar het zal bij de ene categorie extremer zijn dan de andere."

Leveringsproblemen

Vertrekkend Jumbo-topman Ton van Veen stelde dat zijn keten kampt met leveringsproblemen van producten van Red Bull en JDE Peet's, het moederbedrijf van onder andere Douwe Egberts. Een woordvoerster zei later dat de leveringsproblemen inmiddels zijn opgelost.

Omdat A-merken vaak duurder zijn dan huismerken, stijgen de prijzen die supermarkten en uiteindelijk consumenten betalen veel harder, zei Van Veen. Joris Beckers, medeoprichter van Picnic, verklaarde dat dit soort fabrikanten een "accelerator van inflatie" zijn.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

4 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

4 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

7 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

10 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

11 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

21 uur geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

22 uur geleden