Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boodschappen ook dit jaar duurder, zeggen topmannen Jumbo en PLUS

Boodschappen ook dit jaar duurder, zeggen topmannen Jumbo en PLUS

OEGSTGEEST (ANP) - Ook dit jaar zullen de prijzen van sommige A-merken in de supermarkten stijgen, verwachten de topmannen van PLUS en Jumbo. Meerdere fabrikanten vragen nu hogere inkoopprijzen, waardoor producten als koffie van A-merken harder in prijs stijgen dan die van huismerken.

Dit is afgelopen jaar "overduidelijk" gebeurd en zal dit jaar ook zo zijn, zei de topman van PLUS, Aart van Haren, donderdagavond tijdens een rondetafelconferentie in Oegstgeest (Zuid-Holland) over inkoopperikelen. "Na covid is het heel hard gegaan door de hyperinflatie. Als de inkoopprijs van een huismerk met 5 procent moet stijgen door hogere lonen of energie zijn ze daar transparant over. Een producent van een A-merk van datzelfde product komt ons rustig vertellen dat dat het product 9 procent in prijs moet stijgen", gaf hij als voorbeeld.

Hij stelde dat er in de praktijk fabrikanten zijn die 20 procent hogere inkoopprijzen willen vanwege duurdere grondstoffen voor bijvoorbeeld melk. Welke A-merken dit doen en bij wat voor producten, weet hij niet. "Ik denk dat het door het hele assortiment gebeurt, maar het zal bij de ene categorie extremer zijn dan de andere."

Leveringsproblemen

Vertrekkend Jumbo-topman Ton van Veen stelde dat zijn keten kampt met leveringsproblemen van producten van Red Bull en JDE Peet's, het moederbedrijf van onder andere Douwe Egberts. Een woordvoerster zei later dat de leveringsproblemen inmiddels zijn opgelost.

Omdat A-merken vaak duurder zijn dan huismerken, stijgen de prijzen die supermarkten en uiteindelijk consumenten betalen veel harder, zei Van Veen. Joris Beckers, medeoprichter van Picnic, verklaarde dat dit soort fabrikanten een "accelerator van inflatie" zijn.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone gezakt naar 2 procent

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in december gezakt naar 2 procent. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. In november bedroeg de inflatie in het eurogebied nog 2,1 procent op jaarbasis.

20 minuten geleden
DHL waarschuwt voor vertraging pakketbezorging

UTRECHT (ANP) - Nederlanders die wachten op een pakketje moeten woensdag rekening houden met vertraging. Op binnenwegen wordt minder geruimd en gestrooid, waardoor pakketbezorgers te maken hebben met uitdagende omstandigheden, stelt een woordvoerder van DHL.

45 minuten geleden
Opnieuw veel uitval vluchten luchthavens Parijs door winterweer

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.

2 uur geleden
AEX blijft onder 1000 punten na recordslotstand

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.

2 uur geleden
Winterweer zorgt opnieuw voor problemen in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.

2 uur geleden
Meer dan duizend gestrande reizigers hebben overnacht op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.

3 uur geleden
FT: Amerikaanse Chevron en Quantum bieden op activiteiten Lukoil

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.

3 uur geleden