Bondskanselier Merkel maakt zich zorgen over aantal besmettingen
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Bondskanselier Angela Merkel maakt zich grote zorgen over het toenemend aantal besmettingen in Duitsland. In twaalf dagen tijd is het aantal besmettingen verdubbeld, voornamelijk door de Delta-variant van het coronavirus.
Merkel deed haar uitspraak tijdens de waarschijnlijk laatste algemene persconferentie die ze hield als bondskanselier. Eind september zijn er verkiezingen en wordt een nieuwe bondskanselier gekozen.
Tijdens de persconferentie riep Merkel mensen op zich te laten vaccineren. "We willen onze normale wereld terug", zei ze."Hoe meer mensen gevaccineerd zijn, hoe vrijer we zijn." Volgens Merkel is het daarom belangrijk dat mensen hun privé- en werkomgeving stimuleren om zich ook te laten vaccineren. Ook moet er aandacht blijven voor andere veiligheidsmaatregelen, zoals afstand houden, mondmaskers, ventileren en regelmatig testen.
In mei versoepelde Duitsland de coronamaatregelen en gingen restaurants, winkels en musea weer open. Inmiddels is Duitsland is 48 procent van de bevolking volledig gevaccineerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben een Iraanse drone neergeschoten. Dat melden Reuters en AFP op basis van een woordvoerder van het militair commando in de regio, Tim Hawkins. Het onbemande toestel zou volgens CENTCOM een Amerikaans vliegdekschip in de Arabische Zee "op agressieve wijze" zijn genaderd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO is begonnen aan de voorbereidingen voor een militaire missie in het Noordpoolgebied, waar ook Groenland ligt. Die gaat Arctic Sentry (Noordpoolschildwacht) heten, laat de hoogste commandant van de alliantie weten.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee jonge Zweden zijn in Denemarken veroordeeld voor de aanslag in oktober 2024 op de Israëlische ambassade in de Deense hoofdstad Kopenhagen. Een 18-jarige kreeg twaalf jaar gevangenisstraf en een 21-jarige veertien jaar. Zij waren schuldig bevonden aan terrorisme.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP/DPA) - Rusland heeft de mensenrechten van oppositieleider Aleksej Navalny geschonden toen hij in 2021 werd gevangengenomen, zo oordeelt het hoogste Europese mensenrechtenhof. Volgens het hof werd de inmiddels overleden Navalny onderworpen aan een "onmenselijke behandeling" en was zijn gevangenneming onwettig.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een leerling heeft een 60-jarige lerares neergestoken in een middelbare school in het Franse Sanary-sur-Mer, aan de Middellandse Zee ten oosten van Marseille. De toestand van de docente is kritiek, melden de autoriteiten. Volgens de zender BFMTV is de leerling 14 jaar.
3 uur geleden