Boeing 737 keert om in Japan na barst in cockpitraam
TOKIO (ANP/RTR) - Een passagiersvliegtuig is in Japan teruggekeerd naar de luchthaven vanwege een barst in een cockpitraam. Het gaat volgens luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways om een toestel van het type Boeing 737-800. Dat voerde een binnenlandse vlucht uit.
Het toestel vloog van luchthaven Nieuw-Chitose naar Toyama Airport toen de barst werd ontdekt. Een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij zegt dat de schade aan het raam niet leidde tot drukverlies. Het zou ook geen gevolgen hebben gehad voor de besturing van het toestel. Dat had 59 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Zij bleven voor zover bekend allemaal ongedeerd.
Eerder deze maand moest een passagiersvliegtuig van vliegtuigbouwer Boeing ook al een vlucht afbreken in de VS vanwege schade. Dat was een ander type toestel, de 737 MAX 9. Dat vliegtuig van Alaska Airlines verloor tijdens een vlucht een onderdeel. Daardoor ontstond een gat in de passagierscabine. Er vielen geen doden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.
1 uur geledenTSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
3 uur geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
4 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
4 uur geleden