Boeing 737 keert om in Japan na barst in cockpitraam
TOKIO (ANP/RTR) - Een passagiersvliegtuig is in Japan teruggekeerd naar de luchthaven vanwege een barst in een cockpitraam. Het gaat volgens luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways om een toestel van het type Boeing 737-800. Dat voerde een binnenlandse vlucht uit.
Het toestel vloog van luchthaven Nieuw-Chitose naar Toyama Airport toen de barst werd ontdekt. Een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij zegt dat de schade aan het raam niet leidde tot drukverlies. Het zou ook geen gevolgen hebben gehad voor de besturing van het toestel. Dat had 59 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Zij bleven voor zover bekend allemaal ongedeerd.
Eerder deze maand moest een passagiersvliegtuig van vliegtuigbouwer Boeing ook al een vlucht afbreken in de VS vanwege schade. Dat was een ander type toestel, de 737 MAX 9. Dat vliegtuig van Alaska Airlines verloor tijdens een vlucht een onderdeel. Daardoor ontstond een gat in de passagierscabine. Er vielen geen doden.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby hoort zijn vonnis op 15 juni. De rechtbank van Oslo heeft dit tegenover het Noorse TV 2 bevestigd. Tegen de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft het Noorse OM zeven jaar en zeven maanden gevangenisstraf geëist.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle 27 EU-landen zijn het maandag eens geworden over sancties tegen gewelddadige Israëlische kolonisten. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas op X. De sancties lagen al langer op tafel, maar werden geblokkeerd door Hongarije. Onder de nieuwe premier Péter Magyar is dat veto opgeheven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties heeft alarm geslagen over het hoge aantal burgerdoden dat in Soedan valt door droneaanvallen. Het gaat dit jaar al om zeker 880 personen, zegt Hoge Commissaris voor de Mensenrechten Volker Türk.
2 uur geledenQUEZON CITY (ANP/AFP/RTR) - Een meerderheid van het Filipijnse parlement heeft ingestemd met een afzettingsprocedure tegen vicepresident Sara Duterte. Ze wordt beschuldigd van fraude, corruptie en doodsbedreigingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben maandag sancties ingesteld tegen nog eens zestien mensen en zeven instellingen die verantwoordelijk zijn voor de ontvoering van Oekraïense kinderen. Sinds het begin van de oorlog heeft Rusland naar schatting bijna 20.500 Oekraïense kinderen gedeporteerd en gedwongen naar Rusland overgeplaatst, melden de ministers in een verklaring.
2 uur geleden