Boeing 737 keert om in Japan na barst in cockpitraam
TOKIO (ANP/RTR) - Een passagiersvliegtuig is in Japan teruggekeerd naar de luchthaven vanwege een barst in een cockpitraam. Het gaat volgens luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways om een toestel van het type Boeing 737-800. Dat voerde een binnenlandse vlucht uit.
Het toestel vloog van luchthaven Nieuw-Chitose naar Toyama Airport toen de barst werd ontdekt. Een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij zegt dat de schade aan het raam niet leidde tot drukverlies. Het zou ook geen gevolgen hebben gehad voor de besturing van het toestel. Dat had 59 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Zij bleven voor zover bekend allemaal ongedeerd.
Eerder deze maand moest een passagiersvliegtuig van vliegtuigbouwer Boeing ook al een vlucht afbreken in de VS vanwege schade. Dat was een ander type toestel, de 737 MAX 9. Dat vliegtuig van Alaska Airlines verloor tijdens een vlucht een onderdeel. Daardoor ontstond een gat in de passagierscabine. Er vielen geen doden.
Meer uit Buitenland
HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
3 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
5 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
6 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
10 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
11 uur geleden