Boeing 737 keert om in Japan na barst in cockpitraam
TOKIO (ANP/RTR) - Een passagiersvliegtuig is in Japan teruggekeerd naar de luchthaven vanwege een barst in een cockpitraam. Het gaat volgens luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways om een toestel van het type Boeing 737-800. Dat voerde een binnenlandse vlucht uit.
Het toestel vloog van luchthaven Nieuw-Chitose naar Toyama Airport toen de barst werd ontdekt. Een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij zegt dat de schade aan het raam niet leidde tot drukverlies. Het zou ook geen gevolgen hebben gehad voor de besturing van het toestel. Dat had 59 passagiers en zes bemanningsleden aan boord. Zij bleven voor zover bekend allemaal ongedeerd.
Eerder deze maand moest een passagiersvliegtuig van vliegtuigbouwer Boeing ook al een vlucht afbreken in de VS vanwege schade. Dat was een ander type toestel, de 737 MAX 9. Dat vliegtuig van Alaska Airlines verloor tijdens een vlucht een onderdeel. Daardoor ontstond een gat in de passagierscabine. Er vielen geen doden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
41 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.
4 uur geleden