Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bloomberg: Apple stelt terugkeer personeel naar kantoor uit

Bloomberg: Apple stelt terugkeer personeel naar kantoor uit

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Medewerkers van Apple hoeven op zijn vroegst pas in oktober weer op kantoor te verschijnen. Eerder was dat nog september, maar het technologiebedrijf stelt de terugkeer van medewerkers naar kantoor met ten minste een maand uit vanwege zorgen om toenemende coronabesmettingen en de zeer besmettelijke Delta-variant van het virus, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

De iPhone-fabrikant is een van de eerste grote Amerikaanse techbedrijven die de terugkeer naar kantoor uitstelt. Apple gaat werknemers minstens een maand van tevoren op de hoogte stellen als ze weer terug moeten, aldus de bronnen.

Apple-topman Tim Cook zei in juni dat werknemers per september weer minstens drie dagen per week op kantoor moesten werken. Uit een interne memo bleek toen dat het bedrijf dat verlangde vanwege de dalende besmettingscijfers. Ook bood Apple medewerkers al aan om op kantoor te worden gevaccineerd. Voor het vrijwillige programma werkt Apple samen met drogisterijketen Wallgreens.

Hybride winkelconcept

Medewerkers uitten eerder kritiek op Apple wegens de snelle terugkeer naar de werkvloer. Ze vonden september te vroeg. Net als in andere delen van de wereld grijpt de Delta-variant van het coronavirus ook in de Verenigde Staten snel om zich heen.

Apple zou verder een hybride winkelconcept onderzoeken, waarbij winkelmedewerkers ook thuis zouden kunnen werken. Volgens Apple kopen consumenten liever online, ook na de pandemie.

Meer uit Financieel

ING: nog te vroeg voor inschatting schade cyberincident Ahold

ZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop.

4 minuten geleden
Chipbedrijven verder omlaag op voorzichtig Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.

2 uur geleden
Lege schappen in meerdere winkels van Albert Heijn

DEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.

2 uur geleden
Grens bescherming bij betaalproblemen hypotheek naar vijf ton

UTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.

3 uur geleden
Franse supermarktbaas schat schade hack op tientallen miljoenen

PARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.

3 uur geleden
Ahold Delhaize nog steeds 'hard bezig' met IT-problemen

ZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.

3 uur geleden
Prijzen brandstoffen en telecomapparatuur stuwen inflatie

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.

4 uur geleden