Blinken: Israël moet veiligheid burgers verzekeren in oorlog
DOHA (ANP/RTR) - Israël moet bij militaire operaties in de eerste plaats de veiligheid van burgers verzekeren, dat mag niet op de tweede plaats komen, zei de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken in Doha. Blinken is op een rondreis door het Midden-Oosten voor overleg rond de aanhoudende oorlog in Gaza.
Volgens Blinken is het Israëls recht om zich te verdedigen tegen Hamas, maar moet Israël er wel alles aan doen om de oorlog te voeren zonder burgerslachtoffers te maken. Sinds het uitbreken van de oorlog op 7 oktober zijn in de Gazastrook volgens het Palestijnse gezondheidsministerie meer dan 22.800 mensen gedood. Volgens de Israëlische autoriteiten zijn in Israël ongeveer 1200 doden gevallen.
Op de vraag of Blinken het stellen van voorwaarden voor Amerikaanse wapenleveringen aan Israël een goed idee vindt, zei de buitenlandminister dat de VS dat altijd doen bij het leveren van wapens.
De roep om een staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas wordt steeds luider. Zowel tijdens zijn eerdere stop in Jordanië als in Qatar werd aan Blinken gevraagd om meer druk uit te oefenen op Israël om tot een wapenstilstand te komen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.
28 minuten geledenLYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.
34 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
5 uur geleden