Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blinken: Israël moet veiligheid burgers verzekeren in oorlog

Blinken: Israël moet veiligheid burgers verzekeren in oorlog

DOHA (ANP/RTR) - Israël moet bij militaire operaties in de eerste plaats de veiligheid van burgers verzekeren, dat mag niet op de tweede plaats komen, zei de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken in Doha. Blinken is op een rondreis door het Midden-Oosten voor overleg rond de aanhoudende oorlog in Gaza.

Volgens Blinken is het Israëls recht om zich te verdedigen tegen Hamas, maar moet Israël er wel alles aan doen om de oorlog te voeren zonder burgerslachtoffers te maken. Sinds het uitbreken van de oorlog op 7 oktober zijn in de Gazastrook volgens het Palestijnse gezondheidsministerie meer dan 22.800 mensen gedood. Volgens de Israëlische autoriteiten zijn in Israël ongeveer 1200 doden gevallen.

Op de vraag of Blinken het stellen van voorwaarden voor Amerikaanse wapenleveringen aan Israël een goed idee vindt, zei de buitenlandminister dat de VS dat altijd doen bij het leveren van wapens.

De roep om een staakt-het-vuren in de oorlog tussen Israël en Hamas wordt steeds luider. Zowel tijdens zijn eerdere stop in Jordanië als in Qatar werd aan Blinken gevraagd om meer druk uit te oefenen op Israël om tot een wapenstilstand te komen.

Meer uit Buitenland

Trump: geen deadline voor Oekraïne om in te stemmen met vrede

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is teruggekomen op zijn eerdere deadline van donderdag voor Oekraïne om in te stemmen met een door de Verenigde Staten gesteund vredesplan. "De deadline voor mij is wanneer het voorbij is", zei hij.

16 minuten geleden
VS-regering wil limieten dodelijke luchtvervuiling terugdraaien

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering probeert nog onder president Joe Biden vastgestelde limieten voor fijnstof terug te draaien. Milieubeschermingsdienst EPA, nu onder leiding van een door president Donald Trump benoemde directeur, heeft een rechtbank verzocht de norm ongedaan te maken. Het zou te duur zijn voor fabrikanten om eraan te voldoen.

1 uur geleden
Forse toeslag voor buitenlanders in Amerikaanse nationale parken

WASHINGTON (ANP/AFP) - Buitenlandse toeristen die Amerikaanse nationale parken bezoeken, moeten vanaf volgend jaar een forse toeslag van 100 dollar betalen. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken, dat de beroemde parken beheert, geldt de toeslag voor de elf populairste bestemmingen, zoals de Grand Canyon en Yellowstone.

4 uur geleden
Trump stuurt gezant naar Poetin voor overleg over vredesplan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump stuurt speciaal gezant Steve Witkoff naar de Russische president Poetin voor overleg over het door het Witte Huis opgestelde vredesplan tussen Moskou en Oekraïne. Het is niet de eerste keer dat Witkoff met Poetin gaat praten in een poging een einde te maken aan de strijd.

5 uur geleden
Bolsonaro begint aan straf voor beramen van staatsgreep

BRASILIA (ANP/AFP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft besloten dat de veroordeelde oud-president Jair Bolsonaro kan beginnen aan zijn straf. Hij moet 27 jaar en drie maanden uitzitten voor het beramen van een staatsgreep.

6 uur geleden
Von der Leyen: samenwerking met VS belangrijk voor vrede Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Een sterke transatlantische samenwerking is nodig om tot vrede in Oekraïne te komen, schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. Dat zei ze dinsdag na een videoconferentie met de zogenoemde coalitie van bereidwilligen, waar ook de Amerikaanse minister Marco Rubio (Buitenlandse Zaken) aan meedeed.

6 uur geleden
Trump: heel dicht bij vredesdeal Oekraïne

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zijn "heel dicht" bij een deal met Oekraïne en Rusland over het beëindigen van hun oorlog, zei president Donald Trump tijdens een evenement in het Witte Huis. "We gaan er komen."

7 uur geleden