
Blinken: het aantal burgerdoden in Gaza is veel te hoog
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het aantal burgerdoden in Gaza is veel te hoog, zei de Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken tijdens een bezoek aan Israël. Blinken maakt een tour door het Midden-Oosten voor overleg over de oorlog tussen Hamas en Israël.
De aanklacht van Zuid-Afrika dat Israël zich schuldig zou maken aan genocide noemde Blinken ondanks de vele burgerdoden "ongegrond". Blinken deed ook de oproep om "meer voedsel, water, medicijnen en andere noodzakelijke goederen" naar de Gazastrook te brengen. Alle noodhulp die naar Gaza gaat moet eerst langs Israëlische controleposten.
Ook zei Blinken dat Israël moet stoppen met het "onderuit halen van het Palestijnse zelfbestuur". De Verenigde Staten zijn tegen de uitzetting van Gazanen, zei de buitenlandminister. Volgens Blinken zijn veel landen in het Midden-Oosten bereid in de toekomst van Gaza te investeren, maar dat er wel een garantie voor een eigen Palestijnse staat moet zijn.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei donderdag te betreuren dat er doden zijn gevallen bij een aanval op de enige katholieke kerk in Gaza.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is gediagnosticeerd met een chronische, maar onschuldige aderaandoening, meldde het Witte Huis donderdag. Trump liet zich medisch onderzoeken omdat zijn benen waren gezwollen.
6 uur geledenBOOM (ANP) - Op het festivalterrein van Tomorrowland in het Belgische Boom wordt hard doorgewerkt om vrijdag een nieuw hoofdpodium te hebben staan. In een persconferentie stelde de festivalorganisatie dat er de hele nacht wordt doorgebouwd. Woensdagavond ontstond er op het festival een brand die het hele hoofdpodium heeft verwoest.
7 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - Slovenië weigert twee extreemrechtse ministers uit Israël voortaan de toegang tot het land door hun rol bij het geweld tegen Palestijnen. Volgens de Sloveense autoriteiten is dat een nieuwe stap binnen de Europese Unie, melden Sloveense media.
9 uur geledenBERN (ANP) - De voorrang die Oekraïne nu krijgt bij de aanschaf van Amerikaanse Patriot-luchtverdedigingssystemen vraagt meer geduld van andere gegadigden. Zo heeft Zwitserland te horen gekregen dat zijn bestelling vertraging oploopt.
11 uur geledenBOOM (ANP) - Het Belgische dancefestival Tomorrowland gaat definitief door, ondanks een brand die het hoofdpodium verwoestte. Dat melden Belgische media donderdagmiddag.
11 uur geledenBOOM (ANP) - De organisatie van het Belgische festival Tomorrowland is bezig om een nieuw hoofdpodium te bouwen, nadat het oorspronkelijke podium woensdag werd verwoest door een brand. Dat meldt de VRT op basis van een e-mail aan de artiesten die vrijdag op de line-up van het dancefestival staan.
12 uur geleden