Blinken beschuldigt Iran van hulp bij aanvallen op Rode Zee
MANAMA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken zegt dat Iran de Jemenitische Houthirebellen helpt bij de aanvallen op de Rode Zee. Teheran zou technologie, wapens en inlichtingen leveren aan de rebellenbeweging en daarmee bijdragen aan de aanvallen op schepen.
De Houthi's zijn al jaren in een burgeroorlog verwikkeld met de Jemenitische regering en worden daarin gesteund door Iran. Sinds de oorlog tussen Israël en Hamas uitbrak op 7 oktober mengen de rebellen zich ook in dat conflict. Ze beschieten de Zuid-Israëlische badplaats Eilat en vallen regelmatig schepen op de Rode Zee aan. Aanvankelijk waren dit schepen met een Israëlische link, maar later ook schepen uit landen die Israël steunen.
Blinken zegt dat hij Iran duidelijk heeft gemaakt dat het moet stoppen met het steunen van de Houthi's. Volgens Blinken zullen er "consequenties" volgen als de aanvallen in de Rode Zee doorgaan.
De Amerikaanse minister is op reis langs meerdere landen in het Midden-Oosten en is inmiddels aangekomen in Bahrein. Hij heeft de afgelopen dagen gesproken met de Saudische kroonprins, de Israëlische premier en was eerder op de dag te gast bij de Palestijnse president Mahmoud Abbas op de bezette Westelijke Jordaanoever.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
29 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
3 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
4 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
4 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.
4 uur geleden