Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind lacht om favorietenrol Oranje op EK

Blind lacht om favorietenrol Oranje op EK

BELFAST (ANP) - Een explosie van vreugde bleef uit bij Oranje na het laatste fluitsignaal van het uitduel met Noord-Ierland (0-0), toen duidelijk was dat de ploeg volgend jaar zomer na zes jaar eindelijk weer op een groot toernooi mag uitkomen. Matthijs de Ligt balde een vuistje, net als bondscoach Ronald Koeman. Memphis Depay gaf zijn vriend Quincy Promes een zoen. De selectie bedankte na het bereiken van het EK even de meegereisde aanhang, zoals eigenlijk na iedere wedstrijd.

"In de kleedkamer was er meer ontlading", verklapte Daley Blind. "We zijn daar ook met z'n allen juichend op de foto gegaan. Het was misschien geen wedstrijd om na afloop de slingers op te hangen. Maar we mogen best blij zijn, zeker als je kijkt naar waar we vandaan komen. Plaatsing voor het EK was het grote doel. Dat is gelukt, met aan aantal goede wedstrijden. We zijn wel weer een ploeg die moeilijk te verslaan is. Een elftal met veel individuele kwaliteiten dat bereid is keihard voor elkaar te vechten."

Blind weet hoe het is om een EK of WK te missen en wat het spelen op een groot toernooi inhoudt. Net als Ryan Babel, Jasper Cillessen, Stefan de Vrij, Memphis Depay en Georginio Wijnaldum. "Ik vond het heel speciaal om op het WK van 2014 in Brazilië uit te komen", zegt de met 69 interlands meest ervaren international van bondscoach Ronald Koeman. "De manier waarop je tijdens de voorbereiding met elkaar naar een toernooi toegroeit. De supporters die je achterna reizen. Een heel land dat oranje kleurt."

Poule

Het Nederlands elftal start volgend jaar juni de Europese eindronde met drie thuiswedstrijden in de Johan Cruijff ArenA, de thuishaven van Ajacied Blind. "Dat lijkt me een voordeel", zegt de linksbenige verdediger. "Wel weer jammer dat Duitsland nu in eigen hand heeft dat het onze poule wint. Dat levert wellicht een eenvoudige loting op voor ze."

Blind prijst de huidige technische staf van Oranje, die in tegenstelling tot Guus Hiddink, zijn vader Danny en Dick Advocaat het Nederlands elftal wel weer naar een eindronde van een groot toernooi heeft gebracht. "Voor iedereen was duidelijk wat de bedoeling was. We konden terugvallen op iets waar we vaak op trainden. Dat gaf ook rust als we op achterstand kwamen. We trainen nu ook in Zeist op velden die heel goed zijn. Het is professioneel."

En hoe denkt Blind over de kansen van Oranje op het EK? Een ploeg die van Duitsland, Frankrijk en Engeland weet te winnen mag zich misschien wel tot de favorieten rekenen. "Dat kan alleen maar in Nederland", lacht hij. "Eerst missen we een EK en WK en nu zijn we weer favoriet."

Meer uit Voetbal

Inter met uitblinker Dumfries houdt Barcelona op 3-3

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona en Internazionale hebben van hun eerste duel uit de halve finales van de Champions League een spektakelstuk gemaakt. Dat leverde geen winnaar op (3-3) en het vooruitzicht op een spannend vervolg volgende week dinsdag in Milaan.

4 uur geleden
Manchester United-coach Amorim heeft De Ligt mee naar Bilbao

BILBAO (ANP/AFP) - Manchester United-coach Rúben Amorim heeft Amad Diallo en Matthijs de Ligt na blessures weer tot zijn beschikking voor het eerste duel met het Spaanse Athletic in de halve finales van de Europa League. "Nee, niet voor de basis, maar ze kunnen deel uitmaken van de wedstrijdselectie", vertelde de Portugees op een persconferentie in Bilbao.

5 uur geleden
Ronaldo mist met Al-Nassr finale Aziatische Champions League

JEDDAH (ANP) - De Portugese aanvaller Cristiano Ronaldo is er met het Saudische Al-Nassr niet in geslaagd de finale te bereiken van de Aziatische Champions League Elite. Het Japanse Kawasaki Frontale was in het Saudische Jeddah verrassend met 3-2 te sterk in de halve finale.

6 uur geleden
De Jong en Dumfries aan de aftrap bij Barcelona - Internazionale

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong en Denzel Dumfries treffen elkaar woensdagavond in het eerste duel uit de halve finales van de Champions League- tussen FC Barcelona en Internazionale. De basisplaats van De Jong in het elftal van coach Hansi Flick is de laatste tijd vanzelfsprekend. Dumfries keerde zondag in het met 1-0 verloren duel met AS Roma terug na een afwezigheid van anderhalve maand.

7 uur geleden
FC Utrecht verbreekt met gemiddeld 21.807 fans toeschouwersrecord

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht verbreekt dit seizoen het toeschouwersrecord. Dit seizoen kwamen er gemiddeld 21.807 fans per wedstrijd naar Stadion Galgenwaard. Daarmee wordt het vorige record van 20.531 ruimschoots verbroken. Dat meldt de nummer 4 van de Eredivisie op de website.

9 uur geleden
Tottenham mist aanvoerder Son tegen Bodø/Glimt

LONDEN (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur mist donderdag aanvoerder Son Heung-min in het eerste duel met het Noorse Bodø/Glimt in de halve finales van de Europa League. De Zuid-Koreaanse aanvaller heeft een voetblessure.

11 uur geleden
Aanvaller Van Gilst van De Graafschap naar Heracles

ALMELO (ANP) - Tristan van Gilst maakt komende zomer de overstap van De Graafschap naar Heracles Almelo. De 22-jarige aanvaller komt transfervrij over en tekent een contract tot de zomer van 2028, meldt de Eredivisionist uit Almelo.

11 uur geleden