Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Blind lacht om favorietenrol Oranje op EK

Blind lacht om favorietenrol Oranje op EK

BELFAST (ANP) - Een explosie van vreugde bleef uit bij Oranje na het laatste fluitsignaal van het uitduel met Noord-Ierland (0-0), toen duidelijk was dat de ploeg volgend jaar zomer na zes jaar eindelijk weer op een groot toernooi mag uitkomen. Matthijs de Ligt balde een vuistje, net als bondscoach Ronald Koeman. Memphis Depay gaf zijn vriend Quincy Promes een zoen. De selectie bedankte na het bereiken van het EK even de meegereisde aanhang, zoals eigenlijk na iedere wedstrijd.

"In de kleedkamer was er meer ontlading", verklapte Daley Blind. "We zijn daar ook met z'n allen juichend op de foto gegaan. Het was misschien geen wedstrijd om na afloop de slingers op te hangen. Maar we mogen best blij zijn, zeker als je kijkt naar waar we vandaan komen. Plaatsing voor het EK was het grote doel. Dat is gelukt, met aan aantal goede wedstrijden. We zijn wel weer een ploeg die moeilijk te verslaan is. Een elftal met veel individuele kwaliteiten dat bereid is keihard voor elkaar te vechten."

Blind weet hoe het is om een EK of WK te missen en wat het spelen op een groot toernooi inhoudt. Net als Ryan Babel, Jasper Cillessen, Stefan de Vrij, Memphis Depay en Georginio Wijnaldum. "Ik vond het heel speciaal om op het WK van 2014 in Brazilië uit te komen", zegt de met 69 interlands meest ervaren international van bondscoach Ronald Koeman. "De manier waarop je tijdens de voorbereiding met elkaar naar een toernooi toegroeit. De supporters die je achterna reizen. Een heel land dat oranje kleurt."

Poule

Het Nederlands elftal start volgend jaar juni de Europese eindronde met drie thuiswedstrijden in de Johan Cruijff ArenA, de thuishaven van Ajacied Blind. "Dat lijkt me een voordeel", zegt de linksbenige verdediger. "Wel weer jammer dat Duitsland nu in eigen hand heeft dat het onze poule wint. Dat levert wellicht een eenvoudige loting op voor ze."

Blind prijst de huidige technische staf van Oranje, die in tegenstelling tot Guus Hiddink, zijn vader Danny en Dick Advocaat het Nederlands elftal wel weer naar een eindronde van een groot toernooi heeft gebracht. "Voor iedereen was duidelijk wat de bedoeling was. We konden terugvallen op iets waar we vaak op trainden. Dat gaf ook rust als we op achterstand kwamen. We trainen nu ook in Zeist op velden die heel goed zijn. Het is professioneel."

En hoe denkt Blind over de kansen van Oranje op het EK? Een ploeg die van Duitsland, Frankrijk en Engeland weet te winnen mag zich misschien wel tot de favorieten rekenen. "Dat kan alleen maar in Nederland", lacht hij. "Eerst missen we een EK en WK en nu zijn we weer favoriet."

Meer uit Voetbal

PSV biedt vertrokken 'clubicoon' De Jong afscheid aan

EINDHOVEN (ANP) - PSV biedt de vertrokken Luuk de Jong een afscheid aan. De supporters kunnen de 35-jarige spits zaterdag, voorafgaand aan het thuisduel met Go Ahead Eagles, uitzwaaien. De Jong maakt niet alleen een ereronde door het Philips Stadion, maar hij krijgt ook een eigen tegel in de Walk of Fame. Daarmee wordt hij niet alleen de jongste speler met een tegel in de vloer van het Philips Stadion, maar ook de enige nog actieve speler met die eer, meldt PSV op zijn website.

3 uur geleden
Frankrijk verspeelt punten tegen IJsland in WK-kwalificatie

REYKJAVIK (ANP) - Frankrijk heeft in groep D van de WK-kwalificatie zijn eerste punten verspeeld. De formatie van bondscoach Didier Deschamps kwam in de uitwedstrijd tegen IJsland niet verder dan 2-2.

13 uur geleden
Kaapverdië met Rotterdamse spelers voor het eerst naar WK voetbal

PRAIA (ANP) - Kaapverdië heeft zich voor het eerst geplaatst voor het WK voetbal. Het elftal van de in Rotterdam geboren basisspelers Jamiro Monteiro en Dailon Livramento eindigde als groepswinnaar na een 3-0-zege in het laatste kwalificatieduel met Eswatini in Praia. Kaapverdië behaalde 23 punten uit tien wedstrijden, 4 punten meer dan nummer 2 Kameroen.

16 uur geleden
Recordinternational Spitse stopt bij het Nederlands vrouwenelftal

ZEIST (ANP) - Voetbalster Sherida Spitse stopt aan het eind van de maand als international. De 35-jarige recordinternational speelt haar laatste wedstrijd op 28 oktober tegen Canada in Nijmegen. Dat meldt de KNVB.

18 uur geleden
Kluivert bedankt fans Indonesië en voelt 'pijn en teleurstelling'

JAKARTA (ANP) - Bondscoach Patrick Kluivert heeft de fans van Indonesië bedankt voor hun massale steun in de WK-kwalificatie. Na nederlagen tegen Saudi-Arabië en Irak is het land uitgeschakeld.

19 uur geleden
Manschot leidt topper in Eredivisie tussen Ajax en AZ

ZEIST (ANP) - Jeroen Manschot is door de KNVB aangewezen om zaterdag de topper in de Eredivisie tussen Ajax en AZ te fluiten. Dat meldt de voetbalbond. Het duel tussen de nummers 3 en 4 van de ranglijst begint om 21.00 uur in de Johan Cruijff ArenA.

19 uur geleden
PEC Zwolle mag voor straf geen fans meenemen naar Heracles

ZEIST (ANP) - PEC Zwolle mag zondag 2 november geen supporters meenemen naar de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De KNVB bestraft de Eredivisieclub voor het afsteken van vuurwerk door fans van PEC in het uitduel met Telstar in augustus.

20 uur geleden